| catalina022154 a întrebat:

Sunt foarte indecisa. Parintii mei au divortat acum ceva timp, adica tatal meu a ales sa plece din cauza certurilor. Acum, m a invitat la nunta lui si consider ca desi e destul de greu, ar trebui sa merg pentru ca este tatal meu pana la urma. Cand i am spus mamei ca ma voi duce, a inceput sa planga spunandu mi ca nu imi pasa de ceea ce simte ea si ca nu e ok sa ma duc la nunta tatalui meu cu alta femeie. ar trebui sa merg sau mama mea chiar are dreptate?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca nu ai fi o persoana importanta pentru tatal tau poate ca nu te-ar fi invitat. faptul ca nu mai e cu mama ta nu inseamna sa ignori invitatia.
eu cred ca ar trebui sa mergi.
in ziua cand mama ta o sa gaseasca pe cineva o sa trebuiasca sa accepti ca acesta e cursul lucrurilor.
indiferent cu cine stai trebuie sa iti amintesti ca ambii parinti sunt ai tai si ca te-au crescut.
si de aceea merita atentia ta.
mama ta ar trebui sa incerce sa gandeasca la rece si sa se obisnuiasca.
bafta, si sa te duci la nunta.

7 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Ar fi frumos din partea ta sa mergi, iar mama ta probabil mai are sentimente pentru el ca altfel nu-mi explic. Daca s-au despartit amiabil n-ar trebui sa reactioneze asa, sunt amandoi parintii tai.

| sofisis a răspuns:

E cea mai mare greseala pe care o poate face un adult...sa isi puna copilul la mijloc intr-o despartire.
Mi se pare ca mama ta da dovada de foarte multa imaturitate si egoism.
Trebuie sa faci ce vrei tu si ce crezi tu ca e mai bine pentru tine.
Nu TU ai divortat de tatal tau si el nu de TINE s-a despartit.
E dureros, ok.
Dar nu e ok ca mama ta sa te puna practic sa alegi intre el si ea si sa considere ca nu iti pasa de ea. Practic pune pe umerii tai toata responsabilitatea... urat.

| rousz a răspuns:

Totusi e tatal tau, eu cred ca ar trebui sa mergi si cred ca mama ta ar trebui sa inteleaga astawinking

| Sfatosul2012 a răspuns:

Da trebuie sa i explici mamei ce si cum. Si sa i spui ca vrei sa te duci.

Răspuns utilizator avertizat
| catalina022154 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi! O sa incerc sa fac in asa fel incat sa o linistesc si pe mama mea...

| catalina022154 explică:

Ca acolo este problema cea mai mare