| anonim_4396 a întrebat:

Sunt însărcinată în a 6-a lună, iar pe soț L-am prins la bar petrecând alături de alte domnițe și flăcăi. Totul a început astfel: Am mers la o zi de naștere la o rudă de alui. De acolo eu am plecat acasă iar el la iaz cu nasul, nu am fost de acord cu plecarea lui la iaz pentru ca deja era seara, era și amețit
I-am zis ca mă
Supăr dacă pleacă, a plecat totuși eu m-am supărat foarte tare, și am ieșit la mol să mă primblu să nu stau să plâng în casă. M-am supărat ca nu au nici un efect vorbele mele pentru el. Și Când a văzut ca nu sunt acasă, peste câteva ore, abia atunci m-a sunat și eu nu am vrut să îi zic unde sunt și i-am dat de înțeles clar ca sunt supărată pe el, el așa de tare s-a simțit vinovat încât a ajuns la un bar alături de un prieten cică foarte important care nu l-am mai văzut niciodată în acești 4 ani. L-am sunat de foarte multe ori însă niciodată nu a răspuns.
Am aflat ca era la acel bar văzându-i mașina parcată la câteva minute de mers de molul în care eram eu, am stat câteva ore să văd dacă iese pentru ca nu aveam curajul să intru, îl sunam doar, apoi Sa apropiat cineva de mine să mă roage să sun la un taxi, iar eu în schimb i-am rugat să vadă dacă soțul este înăuntru arătându-le o poză, mi-a zis ca este alături de încă 3 bărbați și 3 fete, fumează narghilea, eu am prins curaj și am intrat acolo dar el pleca la baie exact când intrasem, nu am mai apucat să văd ce și cum, nici nu prea țin minte cine era în acel bar cu toate ca erau puțini oameni pentru ca eram într-o stare foarte rea, și mă simțeam și rușinată. Am mers la baie spre el, Când m-a văzut s-a comportat de parcă eu eram acea vinovată. L-am întrebat ce caută în acel bar, nu am văzut gram de vinovăție pe chipul lui, Nici măcar nu s-a luat după mine când am ieșit. A ieșit apoi peste 2 minute afară cu prietenul cela de care nu mai auzisem. Eu eram afară, I-am zis ca dau la divorț, cică bine, Apoi m-a sunat după ce am plecat cică să mergem acasă. Până la urmă am ajuns să dormim împreună, era și beat. Nu am auzit nici o părere de rău, cică s-a pornit să mă caute, sunt eu vinovată, și ca îi este foarte foame. Era și un pic agresiv din vorbe. Nu e prima dată când îmi face din astea. Periodic în acești ani ba la club 2-3 ori ba în altă parte, și desigur ca băga în seamă și fetele. Am avut probleme cu El. Mi-a scăzut și stima de sine. Eu acum sunt însărcinată în 6 luni așteptăm o fetiță, și nu am idee ce să fac. Mă simt trădată, simt ca mă distruge psihic cu așa comportament. Eu nici măcar nu am cui sa cer un sfat. Nu știu cum să mă comport vă rog frumos dați-mi un sfat. Mi-e în ruptul capului nu mi se pare asta normal, ca până la ora 1 de noapte sa te sune soția ta însărcinată mai ales, sa nu răspunzi, să stai la bar ca și când ai avea 20 de ani, și ai fi singur. Iar apoi sa te porți de parcă e tot ok. Plus ca eu clar i-am zis ca nu sunt de acord cu ieșirile în club ori bar, ori foarte târzii dacă nu sunt ieșiri împreună, Si el la fel, a fost de acord. Acum se comportă de parcă eu sunt cea nebună. Chiar nu știu ce să fac.
Eu nu pot să dorm, îmi vine să strig în gura mare de durere, și chiar nu am idee ce să fac

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai ales gersit se pare barbatul care nu trebuie, nu are stofa de familist...
Insa nu trebuie nici sa iei libertatea unui barbat odata cu casatoria, multi inseala din aceasta cauza de exemplu pentru ca au sotii cicalitoare si care nu le dau niciun fel de libertate
Adica ok daca inainte sa ne casatorim ieseam si beam cu baietii acum de ce nu imi mai dai voie?
Nu este in regula nici ce face sotul tau mai ales ca acest lucru duce la certuri cu tine
Vei vedea mai tarziu daca chiar este nevoie sa divortezi de el sau nu, deocamdata eu zic sa il tii in observatie

| Violleta2022 a răspuns:

@ Alexandraa97

Ai mai postat odata intrebarea aici:
https://www.tpu.ro/utilizator/actvbz/intrebari/

| StoicAnalysis a răspuns:

Trebuia sa stii de cand l-ai cunoscut ca el este asa cum e. Credeai ca daca ii faci un copil, el se va schimba brusc? Copilul nu va rezolva voua problemele. El mai mult va complica viata, daca nu va intelegeti prea bine de la inceput. Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau, e sa faceti cumva sa ajungeti la un comun acord.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fel de bărbat care își iubește cu Adevărat da cu Adevărat își lasă soția gravidă acasă și el merge in cluburi cu prieteni ai femei bea ca toți bechetari și își lasă femeia acasă singură? ce fel de bărbat este acela ce-și tratează femeia soția că pe o opțiune și o tratează în halul în care tu ești tratată de soțul tău? niciun bărbat niciun bărbat Adevărat care își iubește cu Adevărat soția da cu Adevărat nu-și va trata femeia in halul ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate tu Doamne Dumnezeule find însărcinată cu copilul vostru ai pățit ceva și Doamne Dumnezeule naști pățești ceva Doamne ferește el ce face? la narghilea cu prieteni lui la masă și bea până nu-și mai aduce aminte de el că este însurat și tată de copil? E grav rău cu astfel de oameni familiști.

Sa lase bătura că nu-l definește cu bărbăția și cu prostia grav măr de tot să lase cluburile câși va distruge propria familie și propria viață să lase cluburile și femeil și narghilea și băutură că altfel o s Alfie grav rău de tot își bate joc de propria familie cu bani pe care íi cheltuie pe bătura și cluburile narghilea și femei putea să-i cumpere la fatâ sau băiețel ceva nu săi de-a pe femei și bătură și cluburi ăsta daca acum cu familiei și copil și soția lui find Dumneavoastră Doamna sunteți tratați așa de el e grav rău de tot l..pe el trebuie să-l preocupe și să fie enorm enorm de importanta familia sa copilul său soția sa nu cluburi femei narghilea că asta aduc necazuri probleme grav într-o familie într-o relație situația și comportamentul său și cum își tratează propia familie este gravă rău de tot sper că sunteți conștientă Doamnă cu cine aveți de aface și ce soția aveți Dumnezeu să vă păzească de rele și probleme. El sa fie om și tată de casa nu sa lase femei și bătură și cluburi și alte rahaturi și prosti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lui ise rupe de familie și copil o arde prin cluburi"omul"și nevasta sa acasă gravidă și el nopțile prin cluburi cu femei și bătură narghilea este de plâns este de plâns cu Adevărat situația Dumneavoastră nu-i deloc da deloc bine ce face el Dumnezeul să-l vadă să-l aud cum își tratează familia.

| ioana748 a răspuns:

Buna,

Ai grijă de bebe in primul rand. Starile tale i le transmiti si bebelusului.
Sotul tau a dat dovada de imaturitate, insa cam acesta este dansul.Te inteleg ca iti este greu si ai fi vrut un barbat pe care sa te bazezi la orice ora, un om de nadejde, dar cred ca ar trebui sa l iei fix cum este. Pana la urma trebuie sa invatam sa nu depindem de nimeni, caci nu se stie cand suntem nevoiți sa ne descurcam singuri. Posibil te ai simtit abandonata ceea ce asa a si fost. Oamenii din jur nu i poti schimba, dar cum reactionezi tu la actiunile lor poti gestiona. Suntem oameni liberi si nu trebuie sa lasam ca starea noastră de bine sa depinda de nimeni. Sotul tau ti a aratat clar ce inseamna libertatea si ca oricand el se simte bine in absenta ta. Poate ai de invatat de la el.Si daca ati stabilit reguli, foarte bine, dar regulile sunt făcute pentru a fi incalcate. Cred ca cel mai bine ar fi sa te concentrezi pe tine si pe bebe. La ora asta copilul are nevoie de tine. Oamenii vin si pleaca in /din vietile noastre, este alegerea lor, nu este vina ta cu nimic, absolut nimic.
Cand omul este beat ideal sa-l lasi in ale lui. Orice discutie trebuie sa aiba loc in calm si creierii limpezi. O relație de cuplu inseamna libertate, intelegere, toleranta, echilibru.
Tu alegi cum vrei sa fie. Ori il iei fix asa cum este si vezi ce poti face cu materialul clientului, ori renunti la aceasta relatie. Tu esti acolo, in pantofii tai, tu trebuie sa stii ce vrei sa faci.
Relatiile de îndrăgosteala incep, se dezvolta si cresc sau se consuma, depinde de la caz la caz. Ideal sa nu se transforme in atasament si obsesie, caci acestea nu aduc nimic bun.
Fie devine o relatie bazata pe iubire pura si cand este la club ii spui sa aiba grija de el sa se intoarca sanatos acasa. Fie o relatie foarte ok si convențională si cand pleaca parfumat, aranjat, ii spui sa puna prezervativ, asa pentru siguranța familiei.
Si oricum nu mai gaseste el asa nevasta nici in visele din vise.
Adică, macar sa fie discutii constructive, ca pana la urma tot ce vrea el face.
Orice situație de genul acesta trebuie tratata cu umor. Se va simti mai neplacut decat daca tipi la el si i spui ca din cauza lui te simti tu neglijata si stresata, Nu o sa inteleaga ce i spui si are dreptate. Nimeni nu este responsabil pentru cum ne gestionam noi relatia cu interiorul nostru.
Oricum dupa ce se naste copilul ai sa dai mai putina importanta bazaconiilor, caci copilul va avea reala nevoie de tine. Si cred ca ar fi bine sa ne concentrăm energia spre cei care au nevoie de noi.
Toate cele bune si nastere usoara.
Sa fiti sanatoase.❤️

| Lupică27 a răspuns:

A dat party si pe mine nu m-a chemat...lasa ca vorbesc eu cu el

| LisaJulie a răspuns:

Dacă te înșală nu trebuie sa te întorci la el! De obicei dacă te înșală prima data, o va mai face! În legătură cu sarcina încearcă sa ceri ajutorul unei rude