| Laura344 a întrebat:

Sunt într-o relaţie cu un barbat însurat de 2 ani, eu vreau să îl despart de soţia lui ca să mă casatoresc eu cu el şi mi-a spus că se va despărţi de ea, după părerea voastră cum e această situaţie?

18 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Hahaha, aceeasi replica o au toti barbatii casatoriti. Minciuni gogonate, niciodata un barbat nu isi va lasa nevasta pentru amanta. Ei vor doar distractie si te duc cu presul pana la adanci batranete.
Gandeste-te logic! Daca pe sotia lui o inseala cu tine, de unde ai siguranta ca nu te va insela si pe tine? Un barbat ce calca in strachini o va face toata viata, ca asta este stilul lor de afemeiati.
Draga mea, nu te mai complace cu astfel de specimene si cauta-ti unul pe placul tau, unul care are creierul la cap si nu in pantaloni.
Iti irosesti anii de pomana cu un om care te minte incontinuare si tu, oarba pentru ca esti indragostita de el si nu vezi viata fara el! Sfatul meu este sa il lasi si sa nu mai fi a treia roata de la caruta.

| Simpatic a răspuns:

Bravo draga laura dai dovada de foarte mult caracter, in a fi amantawinking
nu te judec dar nu este corect si nici moral ceea ce faci
este alegerea ta si viata ta
stiu sigur ca nu doar tu esti vinovata aici, vina mai mare este a acelui barbat insurat!

dar ce faci daca el doar profita de tine? iti spune ce vrei tu sa auzi si te amageste?
cum te simti tu ducand o astfel de viata?
pe de alta parte acel barbat este un nemernic duplicitar!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa-i dai un sut in fund, ca un curvar ...va ramane toata viata curvar.
Azi se desparte de nevasta-sa pentru tine, dar dupa 1 luna se desparte si de tine, pentru alta, ca asta-i comportamnetul unui curvar, sa zboare din femeie in femeie, nesacrificandu-se pentru nici una.

| relian a răspuns:

Zii lui MihaelaDart? caruta are 4 roti, daca esti roata 3 stai destul de bine. Daca ziceai cai a 3 a roata de la bicicleta da, ori a 5a de la caruta?
Vina nu-i-a lui,vina este a ta,auzi si tu,stii f bine cai insurat, te-ai bagat peste o fam sa le strici relatia.
Toti vad dati in ala insuratu dar nimeni nu zice nimic de tine? care vrei sa strici relatiile oamenilor.
Inteleg,ala este insurat dar daca n-ar exista fufe,asa cum esti tu, barbatu n-ar avea la cine merge.
O fi si ala de vina, dar principalul vinovat esti tu. Ai ginduri de maritat ce cauti sa strici relatia altora? Du-te fata si cauta unu singur, nu te baga sa strici fam altora.
Parerea mea, esti o femeie ieftine de doi lei, cam parerea asta o am.Te superi sau nu, asta e adevarul.
Tu ai cerut parerea pe aici, nu te astepta doar la raspunsuri favorabile tie.

| AliGab a răspuns:

Fa tu asta ca iti va veni si tie randul: o sa te desparta alta de el. Succes!

| ioana748 a răspuns:

Pai, da i timp sa rezolve situația.
Adică întrerupe relația cu el și spune I sa te caute când este liber.
Nu cred ca va divorța.
Este cazul clasic al domnului care ți spune ce dorești sa auzi.
Poți face și 2 copii cu el, probabil nu va divorța.
Asa ca spune i ca ești o femeie libera și la ora asta dorești o relație cu un bărbat liber și punct.
Ieși din viata lui si dacă ești importanta pentru el va divorța.
Asta nu îți garantează ca nu va face și cu tine la fel.
Totuși, 2 ani de relație paralela... înseamnă că este un bun mincinos.
Dar știai de la început, nu trebuia sa te atașezi prea tare.
Oricum o sa se termine, dacă ai început sa pui presiune pe el cu divorțul.
Asa ca da i liber si sa ia hotărârea cu cine dorește sa rămână.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

| Dragobeta a răspuns:

Cum e situatia? URATA!
Daca isi va lasa nevasta pentru tine, la fel de usor te va lasa si pe tine pentru alta.

| Salontanul a răspuns (pentru Dragobeta):

Corect! Si pe mine m-a lasat prima nevasta. De atunci a mai trait cu 3-4 barbati. Eu m-am recasatorit si cu actuala am peste 30 de ani. Cine-i invatat sa lase, lasa mereu.

| ioana748 a răspuns (pentru Salontanul):

Adica v a făcut un bine happy

| Salontanul a răspuns (pentru ioana748):

Da! In timp ce eram casatorit cu ea (inca) un coleg mi-a spus ca a vazut parcand mereu o Dacie alba in fata casei. Cand am intrebat-o s-a isterizat si s-a mutat din camera cu mine. Bine a facut pentru ca mie nu-mi mai era de ea stiind ca traieste cu altul.

| ioana748 a răspuns (pentru Salontanul):

Relatia se consumase probabil pentru amandoi.
Oricum naturala reactia dumneavoastră de respingere.
Ati fost intelept in momentul acela.
Insa destinul va pregatise ceva mai bun si aceasta a fost calea.
happy

| Salontanul a răspuns (pentru ioana748):

Multumesc! Da! Am o sotie deosebite. I-as dori oricui un asemenea noroc.

| ioana748 a răspuns (pentru Salontanul):

Ma bucur ca mai exista si oameni fericiti in cuplu.
Multa sanatate si multe zile senine dumneavoastră si doamnei dumneavoastră.
Posibil ati fost predestinați.
Fericire si toate cele bune.

| Salontanul a răspuns (pentru ioana748):

Asemenea si tie. Ma bucur cand vad familii fericite!

| Dragobeta a răspuns (pentru Salontanul):

Neplacut prin ce ai trecut.
Felicitari ca ai stiut sa alegi a doua oara! Tot respectul pentru doamna!

| Salontanul a răspuns (pentru Dragobeta):

Multumesc! Sa fii iubita!

| Dragobeta a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc!