| xFaith a întrebat:

Tata s`a opus relatiei noastre si mi-a cerut sa ma despart de el. Am facut`o. Nu mi-a fost deloc usor. Pur si simplu nu am avut de ales. Dar cel m`ai mult ma doare ca i-am spus ca nu mai simt nimic pentru el crying. iar el mi-a spus ca l`am dezamagit. Va rogg mult un sfat. am nevoie de un sfat!

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Sper sa reuseti sa treci peste asta. E greu ceea ce ai facut tu, sa renunti la cel care il placi. Dar ai facut bine ca ai ascultat de tatal tau, doar nu puteai sa ii incalci cuvantul, da poate ca el nu il cunostea pe prietenul tau, cine stie...
Ce iti sugerez eu sa faci este sa ii spui unei bune prietene de a tale ce s-a intamplat si ea sa ii explice fostului prieten, poate atunci nu va mai fi suparat pe tine.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

10 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Trebuia sa-i spui adevarul - adevarul doare dar este adevar

| Natashha a răspuns:

Poate tatal tau stie el de ce ti-a spus asta.Pana in 16-17 ani nu cred ca cineva poate sa aiba o relatie de viitor cu persoana x. Uite-te si tu, copii de 11 ani pun intrebari referitoare la iubirea lor fata de colegul/a de clasa...Pana nu esti pregatita sa faci fata relatiei, nu te arunca aiurea in promisiuni si vorbe-n vant,chiar nu merita! Vei gasi chiar cand nu te vei astepta iubirea "ta".sau daca tu vrei sa fi cu persoana "X" spune-i tatalui tau, voreste si clarificati problema, spune-i ca-l iubesti pe baiatul ala si ca e ceva de viitor cu el[daca chiar e asta...]bafta!

| UbexFlo a răspuns (pentru Natashha):

Iubesc de la 14 ani, am 17 si relatia merge SUPER.Crezi tu ca nu poate fi cineva mai mic de 17 ani care sa poata avea o relatie de viitor?happy

| anss23 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mai vorbesti cu el si sa-i spui adevaratul motiv pentru care v-ati despartit! De asemenea te-as sfatui sa vorbesti si cu tatal tau si sa-i spui ca nu mai esti un copil mic, te-ai maturizat si tu si chiar tineai la acel baiat, si sa-l rogi ca pe viitor sa nu se mai comporte asa.

| Wehrmacht a răspuns:

Adica i-ai spus aluia ca nu mai simti nimic pentru el doar pentru ca asa ti-a spus taicatu? Ai facut o mare prostie.

| SmartphoneGirl a răspuns:

Pai, o sa zici ca-s rea, dar ar cam trebui sa uiti de el. Mai sunt MUUUULTI baieti draguti in lume care asteapta sa te intalneasca.Asta e... Destinul a hotarat asa, ceea ce inseamna ca nu el era iubirea vietii tale. Oricum, daca a zis ca l-ai dezamagit inseamna ca nu a fost dragoste adevarata. Altfel, ar fi spus ceva de genul ''nu!'' sau ''nu pleca!'' sau ''eu inca te iubesc''.

| qiunZJDX a răspuns:

Mergi mai departe happy Poate mai incolo vei gasi persoana care o sa-i placa tatalui tau! happy Imi pare rau pentru tine, seriossad

| Alle17 a răspuns:

Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare cu o relatie la distanta. M-am luptat mult cu ai mei, dar nu am reusit si am renuntat la el. Mai tarziu mi-am dat seama ca mama avea dreptate. Mai bine ascultati parintii.baietii vin si pleaca. Iar lui mai bine i-ai spune adevarul... poate va intelege.

| adrian_4038 a răspuns:

Adevaru! spune adevarul si te vei simti usurata si poate si el impacat cu idea. mai vorbit si voi la tel ce dac v-ati despartit nu puteti ramane prieteni eu cel putin am ramas prieten cu toate fetee cu care am stat si inca mai vbm... funda daca am ajutat mersi

| FollowYourDreamss a răspuns:

Puteai sa nu te desparti de el si sa fiti impreuna pe ascuns. tatal tau nu avea de unde sa stie si iintre timp sa incerci sa-l mai convingi! acum iarasi ai putea sa-i spui adevarul si sa-i zici ca inca iil iubesti sau whatever ce simtit tu pentru elbig grin apropo cati ani ai?