| DJsonic1 a întrebat:

Am nevoie de un sfat de la voi. Sunt de un an si cateva zile impuna cu o fata ea locuiesti in Spania si acum vara a venit acasa in vacanta. Toata familia ei sunt impotriva relatiei noastre si eu m-am cam saturat sa tot zica pariti ei "Iar vorbesti cu saracul ala". Parinti ei cred ca eu sunt sarac datorita faptului ca stra bunici mei au fost saraci... (logica de 2 lei ). Si voiam sa imi dati un sfat daca sa mai continui asa sau sa ma despart de ea. PS : nu o lasa sa iasa pe afara deloc si mai ales sa se intalneasc cu mine. Eu am 17 ani ea are 15 ani.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E departe nu prea are rost sa te iluzionezi cu ea

| RainmakerX a răspuns:

Nu ai nevoie neaparat de un sfat...raspunsul este oarecum simplu.

Daca iti place de ea atat de mult ca sa treci peste aceste "neajunsuri" de genul "parintii ei ma urasc" si daca esti dispus sa faci foarte multe compromisuri de dragul ei atunci continua. Nu renunta!

Daca nu vrei sa te complici mai mult de atat atunci cel mai bine i-ai spune ceva de genul "Imi pare rau...chiar nu putem continua asa tinand cont ca ai tai ma urasc. Nu vreau sa-ti fac probleme..."
Eu asa as alege...
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dacă o placi, continuă. dar o să fie greu.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Daca o iubesti si ea te iubeste continua si lasa gura parintilor ei. poate ca o sa vada ca nu va despartiti si o s-o lase balta, lasand-o sa iasa afara...