| Vegah a întrebat:

Te poţi îmbolnăvi de la dragoste? Adică de exemplu dacă eşti îndrăgostit şi ţi în tine, nu spui nimănui despre asta, devi frustrat din cauza asta. Înafară de depresie mai există şi alte riscuri?

10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Mai bine lasa tu ideile astea si concentreaza-te pe chestii mai utile.
Ce-i aia sa te imbolnavesti din dragoste?
Da-le-n mama lor de depresii si alte riscuri.Toata lumea iubeste.Mereu iti asumi riscuri.
Decat sa stai sa te intrebi ce poti pati, mai bine traieste-ti viata.Nu se merita sa fii indragostit si sa traiesti in lumea ta cu senzatiile tale.Ori sunt impartasite, ori cauta sa fie! Ori cu persoana aia, ori cu alta.
Altfel, riscuri sunt multe.Stai si te gandesti,si-ti plangi de mila, si nu mananci, si nu dormi, si iti dai ficatul si sistemul nervos peste cap, ca sa iti dai raspunsul la o intrebare de "cum ar fi?".

| Vegah explică (pentru Libelle):

La mine situaţia e diferită decât a celorlalţi, de-aia întreb.

| Libelle a răspuns:

laughing-ca tot ai inceput cu emoticoane. Urat din partea ta sa razi de conceptiile celor pe care nu-i cunosti.
Hai sa trec peste faza aia patetica cu "esti femeie"si bla bla bla.M-am saturat de ea,si de parerile astea incuiate. Mai nou nu stiu sa iubeasca decat barbatii-mm,ceva de analizat candva.
Sunt stadii,si da, de acord, is impartite pe timp ca varsta si ca timp cu o persoana ca sa inveti sa iubesti si ca sa iubesti.Dar nu stau sa-mi insir parerile aici, n-am interers.
Ideea era ca decat sa stai sa plangi ca persoana pe care o vrei nu te vrea, mai bine faci ceva in sensul asta.

| UbexFlo a răspuns:

"Ratat" care se lauda, ceva gen"eu cu banii mei."Alta treaba n-are saracu`.
El habar n-are sa scrie si se baga in seama ca musca-n cur.

| oliviaaa a răspuns:

Da exista riscuri de aceste boli dar daca e mai grav poate fi si o trauma psihica mai ales ca o vezi sau il vezi cu alta sau altul ( am patit asa ceva dar din fericire mam luat in miini si nu am capatat aceasta boala sufleteasca dar la mine inca a mai ramas urme care si azi ma deranjeaza totusi succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. pai daca nu mananci corect foarte mult timp pentru ca stai si te gandesti numai la "prostovan" normal ca pot aparea tot felul de carente in organism care duc la boli.
la fel este si cu somnul...
etc.

| SomeRandomDude a răspuns:

Daca ai hormoni de la creier prea dezvoltat si simnti ca nu poti trai fara acea persoana DISPERI si dupa visezi ca viata nu poate sa mearga inainte fara ea si dupa te sinucizi si iti zic sa nu te indragostesti in feluri din astea laughing))

| Ododododo a răspuns:

Depresia...in cazul meu e de ajuns normal ca poti sa dai si in alte boli (ma mir ca eu inca nu am dat) dar depinde depresie duce la si mai multe boli si etc

| Morelove a răspuns:

Nu stiu, dar eu cred ca voi pati la fel. sti tu, sunt cam alt fel...

| Morelove a răspuns:

Daca imi dai facebookul tau putem discuta.