| Darius123456 a întrebat:

Urgent va rog!
fratele meu trebuia sa fie acasa acum 2 ore.
are telefonul inchis nu putem lua legatura cu el
ce putem face? va rog urgent

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este sub 14 ani, atunci poti alerta 112, dar atunci cand ai intrebat deja prietenii si cunostintele, macar telefonic si ai verificaat si traseul unde trebuia sa umble.
Si daca are peste 14 ani poti alerta 112, dar poate vor spune sa astepti 24 ore de la disparitie.
In cazul adultilor stau de vorba cu tine doar peste 1-2 zile.

| AFR81 a răspuns:

Ai probleme la mansarda? In fiecare zi iti pleaca fratele de acasa cumva?

| Violleta2022 a răspuns:

Poate este la fil si si-a inchis telefonul sau poate are sex cu cineva si....nu vrea sa fie deranjat.
Se considera "disparitia" persoanei cand a lipsit minim 24 de ore de acasa.

| Violleta2022 a răspuns:

A venit frate-tu acasa pana la urma?
Ce s-a intamplat?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si sa te am frate pe tine mi as inchide telefonul si as pleca de acasa... daca in fiecare zi il bati la cap cu din astea.

Ori are 15 ani, ori e tirist, ori zboara cu avionul, ori pleaca cu o fata samd. Hotaraste te

| CuriousStuff a răspuns:

Va speriati degeaba. Unde a fost plecat, cu cine, luati legatura cu ei...
O persoana se poade da disparuta doar dupa 24 de ore de la disparitie.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Tie iti dispare cineva zilnic? In ritmul asta o sa ramai si orfan si fara rude.

| KanezuY a răspuns:

Poate face XXX cu o fata.

| Odysea a răspuns:

Asteapta ca poate vine. Nu trebuie sa va speriati. Asa ca mai asteptati 2-3 ore si sigur va veni.