Întrebare recomandată | RAY a întrebat:

V-ati exprimat vreodata sentimentele pentru parinti vostri lor?

13 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu...

| positivity a răspuns:

Niciodată nu am avut o relație apropiată cu părinții mei. Niciodată nu i-am apreciat suficient, niciodată nu mi-am arătat afecțiunea față de ei.
Sunt o fire mai apatică, mi-o spun des.
Dar probabil, în timp, lucrurile se vor schimba.

| danay72 a răspuns:

Da si e bine ca sa comunicam in felul acesta cu ei, ne apropie mai mult.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti sunt articole utile legat de acest subiect.

| ElenaSA a răspuns:

Da, mi le-am exprimat si parintii stiu ce simt pentru ei. E bine sa le spunem, sa ne purtam cat mai frumos cu ei, sa-i tinem aproape de noi, chai daca ei sunt uneori la distanta fizica.Parintii nu traiesc vesnic.Dar cat traiesc este bine sa se bucure de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram mica, da, mi le exprimam zilnic, eram foarte apropiata de mama.

Acum, peste vreo 10, deci, lucrurile s-au schimbat. Comunicarea e mai proasta din cauza timpului limitat si a diferentelor de personalitate.

| TheAvenger a răspuns:

Poate când eram mai mică, habar n-am.

Răspuns utilizator avertizat
| ShadowGhost a răspuns:

In fiecare zi fac asta happyMi se pare normal sa facem asta cu totii. Poate intr-o zi nu o sa mai fie, si macar asa nu stam cu constiinta incarcata ca nu le-am spus de fiecare data un "te iubesc "sincer... oricum, cui naibii sa ii mai zicem in ziua de astazi, te iubesc? Inafara de familie, nu ai cu cine.Toti te insala si te lasa cu ochii in soare.

| geop a răspuns:

Da, e ceva natural

| aminutza a răspuns:

Da. happy

| yoko1394 a răspuns:

Din pacate nu, eu am o problema cu exprimarea sentimenteor.Imi este imposibil sa imi exprim sentimentele, prefer sa le tin pentru mine.

| DarkySiss a răspuns:

Da stiu ca prima data este foarte greu dar pe ei ii buucura foarte mult cand esti sincer cu ei si mai ales cand le spui sentimentele tale!winking