| Cris29 a întrebat:

Va deranjeaza diferenta de inaltime dintre doi parteneri? Ce parere aveti de un cuplu in care femeia este mai inalta sau pare mai inalta? Eu una am 1.71m si nu ma vad langa un barbat de 1.70m pentru ca atunci cand sunt pe tocuri pot sa par de 1.80m. Am o postura corecta, dreapta si par mai inalta decat sunt. Gresesc eu cumva ca-mi doresc ca partenerul sa fie mai inalt ca mine macar cu 5 cm?

18 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stii ce zic eu? Eu zic ca poti sa gasesti si un baiat de 2 m care sa para de 1.60, si unul de 1.60 care sa para de 2 m.
Daca intelegi ce vreau sa zic.

| harciog a răspuns:

Ba deloc.Fiecare cu ce ii place.

| ROB3RT89 a răspuns:

Esti superficiala de pui asa mult pret pe statura?! Intr-o relatie conteaza foarte mult armonia,intelegerea,iubirea si de ce nu respectu reciproc, nicidecum statura! Acum fiecare cu opinile lui, dar statura mi se pare ceva nesemnificatic...Acum e alegerea ta, gusturile nu se discutahappy

| Cris29 explică (pentru ROB3RT89):

Stiu ce conteaza intr-o relatie, mie una nu mi-ar place sa fiu mai inalta ca iubitul meu nici fara tocuri. Nu-mi plac cuplurile in care ea este mai inalta chiar si cu jumatate de cap fata de el. Tu daca ai avea 1.70 si iubita ta ar avea 1.75 iar pe tocuri ar fi de peste 1.80m cum te-ai simti? Sa nu-mi spui ca n-ai nicio problema cu asta, sigur in sufletul tau nu te vei simti confortabil oricat de bine va intelegeti. Oricum un barbat de 1.75m pare mai scund cam de 1, 70m din cauza posturii, iti spun din experientawinking

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Cris29):

Personal nu am stat cu o fata mai inalta ca mine,dar am un prieten care are o iubita cu aproape un cap mai inalta ca el, asta fara tocuri! Ei se inteleg foarte bine, si au aproape 3 ani de cand sunt impreuna! Evident ca lumea vorbeste, critca dar ei nu se plang, pur si simplu se completeza unul pe altu.Raman tot la aceias parere, nu coteza statura!

| Rockart a răspuns:

Nu. Nu mă interesează de alte cupluri. Fiecare cum îi place. Nu greşeşti că îţi doreşti ca partenerul să fie mai înalt dar într-o relaţie atâta timp cât există dragoste, înţelegere şi toate cele (,) chestiuni ca înălţimea şi numărul de la pantof se trec cu vederea.

| boogdan91 a răspuns:

Atunci ti-ar sta bine langa mine, am 1, 90 laughing

| mariana20 a răspuns:

Mie una nu imi plac.Si eu am 1.78 si din cauza asta mereu am avut probleme laughing Erau baieti pe care ii placeam si isi doreau o relatie, dar faptul ca erau mai scunzi ma impiedicat sa fiu cu ei.Mereu am cautat sa am relatii doar cu tipi mai inalti, ca de alfel si sotu meu.Eu 1,78 el 1, 83 love struck asa DA. Alfel este sa te ia el in brate pe sus cand te saruta si alta sa il iei tu pe el laughing nici nu vreau sa imi imaginez.Nu gresesti ca vrei pe cineva mai inalt, ba din contra bravo tie.Nu dispera vei gasi big grin bafta

| MMihai a răspuns:

Nu excelezi, prin inteligență!
Ce te interesează ce spun alții?
Partenerul nu este ceva de pus în vitrină, ci trebuie să te înțelegi cu bărbatul respectiv.
Deci treaba cu înălțimea, nici nu are importanță, pentru o femeie inteligentă, dar nu este cazul tău.
Nu te forțează nimeni, să porți tocuri de 15 cm.
Ar fi ușor distractiv, pentru alții, ca tu cu tocuri să ai 1, 85 și el încălțat să aibă 1, 55, dar dacă relația merge bine, se poate și așa!

| Cris29 explică (pentru MMihai):

Ma intereseaza parerea altora privind diferenta de inaltime intr-un cuplu. N-am spus nimic de genul ca eu as avea 1.70m si el 1.55m, Nu port tocuri de 15cm, port tocuri de 7 cm maxim. Ce sa mai spun de tine... pe moment ce ai tras o astfel de concluzie despre mine, judeci fara sa cunosti o persoana exact ca marea majoritate a oamenilor!

| MMihai a răspuns:

În opinia mea nu are importanță înălțimea!
Important este cum se înțeleg cei 2 și atât.

| decodesky a răspuns:

"Gresesc eu cumva ca-mi doresc ca partenerul sa fie mai inalt ca mine macar cu 5 cm?" Nu gresesti cu nimic. dar pana la urma nu inaltimea conteaza happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masajul î-ți place?

| eandopuncttk a răspuns:

Nu. nu gresesti cu absolut nimic happy

| CyPack a răspuns:

Off, daca va iubiti, ce mai conteaza inaltimea? Ei bine, nu ar merge o combinatie intre un tip precum adi minune si o tipa inalta de 2m...bleah, dar nici invers. Dar cum ne.ai spus tu, nu e nimic ciudat. 5cm...prostii. App, te.a criticat cineva in legatura cu acest lucru? :O Nu cred. si daca ar fi asa.este un noob.

| Cris29 explică (pentru CyPack):

Nu m-a criticat nimeni pentru ca n-am avut un partener de aceeasi inaltime cu mine ci mai inalti. Nu-mi plac nici mie acele diferente mari de inaltime intr-un cuplu dar uite gandeste-te ca fata ar fi mai inalta cu un cap sau jumatate de cap, nu ti s-ar parea ciudat macar un pic? happy

| CyPack a răspuns:

Daca partenerul tau stie ca te simti incomoda din cauza inaltimii sale, ar fi bine sa mearga la sala. Un pic de sport si mersul de bicicleta l.ar ajuta.