| fsdfdsfdsf a întrebat:

Va rog cat mai multe sfaturi.
Nu stiu ce sa mai fac, mereu cand ma intalnesc cu un baiat sunt foarte timida, nu scot niciun sunet si pierd multe cu asta.Toata lumea spune sa fiu mai indrazneata la prima intalnire, pentru ca asa pierd. Si au dreptate, am pierdut mult cu asta, adica ma intalneam cu ei, totu bine si frumos, si apoi... apoi nimic...fiindca eu nu il mai bagam in seama de teama ca. poate nu ma place si alte chestii, si la scurt timp sa aflu ca si el credea acelasi lucru, adica nu ma baga in seama de teama ca nu. l plac, asa cred ei pentru ca nici nu ma uit la ei cand ne intalneam.De multe ori s-a intamplat asa, dar eu de felul meu sunt indrazneata, dar la prima intalnire mereu sunt ff timida, pana ma acomodez. HELP! ce sa fac? nu prea am incredere in mine straight face

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Si eu sunt la fel. De obicei imi place sa cunosc pe cineva mai bine inainte sa ma implic intr-o relatie. Incearca uneori sa mai si risti. Sa iti mai iei inima in dinti uneori. La inceput iti spui ca ai facut o prostie dar poate vezi ca ai facut foarte bine si astfel capeti incredere pentru viitor. Daca vezi ca un baiat te intelege si e mai dragut cu tine incearca si tu sa il incurajezi. Macar cu un zambet, cu un gest stangaci, orice dar sa se intrebe daca il placi sau nu.

| candycarrie a răspuns:

Eu zic ca asta e felul tau de a fi si nu e nevoie sa te schimbi.Baiatul care te va iubi si va fi nebun dupa tine va aprecia timiditatea ta:* si va sti cum sa te ia si te va face sa fi in largul tau in prezenta lui. Si nu sunt de parere ca cu asta ai putea sa il pierzi pentru ca baiatul trebuie sa o faca pe fata sa se indragosteasca, nu fata pe baiat. Succes:* desi nu ai nevoie, sunt sigura ca esti ok asa cum esti tu insatiwinking

| Mar a răspuns:

Asa eram si eu odata. dar am luat inima in dinti.in cazuri in care esti cu un baiat intreaba-l diverse lucruri:Ce muzica asculta, culoarea preferata, daca uraste scoala, daca e skater, ce stil ii place etc.Nu e nici o problema.cam toate sunt timide. Pupici :*

| George1510 a răspuns:

Fii tu insuti. Ia-ti inima in dinti, du-te si vorbeste cu el si o sa observi o sa treaca tot (gen emotii si altele). Gandeste-te ca daca nu procedezi asa ai putea sa-l pierzi. Nu ar fi pacat?! Deci...bafta! :*

| cornel a răspuns:

Nu mai fi si tu asa. incearca sa te linistesti in tinehappy

incearca sa vorbesti sa razihappy

| Cryssbest a răspuns:

@naNE, daca nu te iubesti tu pe tine intai (adica sa te accepti asa cum esti, cu toate defectele tale), cum vrei sa o faca altii?! Daca nu ai incredere, nu vei obtine nimic, acesta e adevarul! Nu e nimic rau in a avea defecte, pentru ca asa vei sti ce trebuie sa schimbi - ca sa evoluezi intr-o fata incantatoare, nu?! Timiditatea poate fi "chic", dar pana la un anumit punct!

| bombo9 a răspuns:

Asa am fost si eu.Nu uita intotdeauna fi ceea ce esti nu fi falsa...nu fi ceea c nu esti... Tu nu ne-ai zis si cati ani ai?

Poate ca daca ejt mai mik se intampla s fi timida dar ca timpu vei fi deschisa si t vei schimba