| AlinSima a întrebat:

Vorbesc cu o fata care ma place insa nu inteleg de ce este mult mai distanta cand ma intalnesc cu ea decat cand vorbesc cu ea prin mesaje. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CinevaAnonimă a răspuns:

Poate e mai timidă. Cred că cel mai bine ar fi să te prefaci că nu observi asta.
O poți întreba dacă se simte bine sau direct de ce pare un pic mai distantă. În rest, dacă o placi cu adevărat, răbdare!

| AlinSima explică (pentru CinevaAnonimă):

Ok, mersi o sa incerc cred ai dreptate nu sunt o persoana cu foarte multa rabdare

| AlinSima explică (pentru CinevaAnonimă):

Si inca ceva... deci ea vorbeste si e foarte draguta cu mine dar ea nu imi scrie nicioadata tot timpul eu incep discutia, crezi ca e vreo problema? Ar trebui sa astept sa imi scrie ea?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru AlinSima):

Nu!
Sunt fete care nu scriu primele aproape niciodată. Îi poți spune însă că îți poate scrie oricând, așa, ca să se simtă mai ok și să prindă curaj!

| FaraNume1245 a răspuns (pentru AlinSima):

Zic că e o problemă dacă nu-ți scrie ea prima. Din asta și faptul că e distantă când vă vedeți tind să cred că nu te place de fapt, ci de folosește pentru a-și satisface nevoia de atenție.

| AlinSima explică (pentru FaraNume1245):

Nuuuu nu face ea asa ceva ca e foarte de treaba dar, cred ca Anisoara are dreptate si este timida

| AlinSima explică (pentru FaraNume1245):

Nuuuu nu face ea asa ceva ca e foarte de treaba dar, cred ca Anisoara are dreptate si este timida, SPER SA FIE ASA

| AlinSima explică (pentru CinevaAnonimă):

O sa incerc dar tot nu cred ca o sa dea roade. Oricum ai dreptate cred ca ii este rusine adica suntem in aceeasi clasa si probabil se teme de ce o sa creada colegii

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In mediul virtual toata lumea poate sa minta si sa spuna ce doreste. In viata reala, se jeneaza sa mai minta, ca se da de gol.

| Bizon95 a răspuns:

Incearca sa fii FOARTE CALD cand te intalnesti cu ea IRL
si sa zambesti cat mai mult

virtual ea se simte mult mai comod si mai in siguranta, in schimb IRL e fata in fata cu realitatea care s-ar putea sa o sperie (nu tu, ci ideea in sine)