| Marbella188 a întrebat:

Voua vi se pare normal ca parintii sa nu fie de acord sa doarma prietenul meu la mine? Adica, eu am 16 ani si eu cu el de aproximativ o luna..si a venit la mine de cateva ori, iar ieri a dormit..si mama mi-a scos ochii ca e prea repede si ca is mica. Mie nu mi se pare deloc ok, si vreau sa o conving si pe ea ca e la fel! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Ca sa stii ceva despre baieti: noi daca stam suficient de mult timp langa o fata pe care o dorim ori trebuie sa facem ceva ori ne dor ouale de ne urcam pe pereti.

Si aici ma refer la o durere ca aia de dinti...care se intinde de la genunchi pana la rinichi.

Mama ta stie ce stie... daca dormi cu unul se va intampla ceva, sau te va impinge usor usor spre ceva. Asta, plus faptul ca majoritatea adolescentilor sunt total inconstienti si fac sex fara sa se protejeze (cu prezervativ) duce la potentiale "accidente".

Iar un accident la 16 ani inseamna ca mama ta sa devina bunica si sa iti plateasca copilasul in timp ce tu vei dori sa te duci in club cu colegele de la facultate. Asta daca mai iei vreodata bacul.

Deci asculta de mama ta, fii desteapta. Nu te grabeste nimeni sa faci nimic.

Si nu mai dormi cu oameni dupa o luna.

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Da, mi se pare perfect normal. Chiar esti prea mica iar o luna este vax albina. Nici eu nu as fi de acord ca dupa o luna sa vina handralaul sa doarma la fii-mea. Daca vrei sex, fa-o ca toti adolescentii normali: pe ascuns si cu frica. Nu te astepta ca mama ta sa iti dea ok-ul sa te f... Ar insemna ca e o mama dusa cu pluta

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Dusã cu pluta? Mai bine ii e f. fiica in locuri publice sau masini, pe ascuns, decât in casã.
Dacã dorm acolo ar fi destul de intreaga la cap, si sigurã ca nu au tupeu sa o facã acolo. Fãcând asa fel incât sa fie sigurã de asta...

| Nemessys a răspuns:

Mama ta spune asta deoarece eu cred ca are o mentalitate de genu ca nu exista baieti care PUR SI SIMPLU dorm cu o fata ci pe langa dormit mai fac si alte,, prostii", intelegi? Sau poate ca nu-l suporta pe prietenul tau, este si asta o varianta.
Oricum,, pe vremea lor" te culcai cu prietenul / prietena DOAR DUPA NUNTA (si bineinteles ca atunci se facea si sex). Dar acum sta altfel treaba.
Degeaba incerci sa o convingi daca ea tot aceeasi mentalitate invechita o are. Din moment ce doar dormiti, nu vad nimic gresit in asta. Ma rog. poate mai merita incercat, daca nu asteapta pana faci 18 ani.

| Necunoscut112 a răspuns:

Mi se pare absolut normal. Când o să ai casa ta sau o să îţi plăteşti singură o chirie, vei putea să aduci bărbaţi cu care să dormi. Mama ta nu are de ce să suporte să aduci tu handralaii tăi în casa ei.

| Quassaar a răspuns:

Eu îți doresc din suflet sa ai parte de același tratament din partea copiilor tăi. Să-ți vină acasă cu hăndrălăii și să și-o pună de fața cu tine. Ți se pare normal un asemenea comportament? Ești un copil fara minte, normal că ești mica; daca aveai un pic, dar un pic de minte nici macar nu puneai asemenea întrebare aici.Mi-e milă de părinții tăi, iar în locul lui taica-tu va aliniam ca la armată și pe tine și pe "iubitul" tau tupeist?

| gabriielaaa a răspuns:

Mise pare normal ca mama sa se opună ce faci de rămâi gravidă si ce faci de afli după ce tea părăsit fiică nu-l cunosti bine. Eu una iti zic sa nu te grăbesti iti zic din experiența.

| raducatalin22 a răspuns:

Pai...1 la mana, in cazul in care nu doriti sa faceti sex, ii poti spune frumos si elegant (" Nu imi face absolut nimic, dar vreau sa petrec mai mult timp cu el!") asta 1 la mana, 2 la mana daca doriti sa faceti sex ii spui ceva gen (" Totusi am ajus la o varsta in care hormonii isi spun cuvantul, o facem protejat, nu imi spune ca tu nu ai fost la fel, pana la urma asta e ciclul vietii").