| BlakCosmmo12 a întrebat:

Vreau sa va spun o problema legata de scoala:eu am fost la o scoala foarte buna si am stat la ea din clasa intai pana la sfarsitul clasei a VI-a. dupacare m-am mutat la o alta scoala din cauza unor colegi mai indisciplinati crezand ca o sa fie bine dar nu este! este simai rau! nici macaar nu avem laborator de biologie si nu facem informatica! am fost trist o luna si ia-m spus mamei mele sa ma transfere inapoi dar domnul director a spus ca o sa revina la vechul obicei dar eu nu cred cca este asa si aspus ca nu! ce sa fac imi este foarte dor de profesori si insusi de scoala si de unii colegi! ce sa fac? cum sa il conving sa ma primeasca inapoi?

Răspuns Câştigător
| maria14142 a răspuns:

E destul de greu sa te muti, desi nu m-am mutat niciodata....parintii tai te-au mutat cu un scop, v-a trebui sa te obisnuiesti! bafta

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parintii tai nu vor sa te mute, scoala te primeste dar nu au timp sa se ocupe iar de transferul tau. Stai unde esti acum

| danay72 a răspuns:

Vorbeste cu parintii si explica-le de ce vrei sa te muti. Apoi, daca e sa ramai priveste-o ca pe o provocare si priveste partea buna a lucrurilor, nu mai esti tachinat de colegi.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi unele articole utile.

| BlakCosmmo12 explică (pentru danay72):

Multumesc pentru sfat!

| frostxtq a răspuns:

E prea complicat, trebuia sa va informati inainte sa te transferi, sa vezi ce posibilitati si ce conditii ai acolo. E multa hartogarie cand vine vorba de un transfer.

| BlakCosmmo12 explică (pentru frostxtq):

Multumesc,tuturor!