| anonim_4396 a întrebat:

PROBLEMA MEMORIE RAM
Am si eu o problema,in programul CPU-ID, ramii mei apar lucrand la 333.3 mhz,wtf, am 1 placuta sycron 1gb ddr2 667mhz si inca una Kingmax de 2gb ddr2 667 mhz noua
De ce imi arata asta cu 333. mhz cand trebuia sa aiba 667mhz

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca nu-ti arata ca dubleaza memoria. Stai linistit! E bine. DDR=Double data rate. Rata este 333 dar este pe doua cai si e dublata rotunjindu-se la 667.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Sper ca e ok big grin deci 333. 3mhz este bine nu? adica e corect afisa 333.3 in loc de 667mhz? sa inteleg ca e acelasi lucru?

1 răspuns: