| xHuntern a întrebat:

Salut TPU,un "prieten" mi-a trimis un program de spart conturi de messenger si de fapt acesta era un virus, cand l-am instalat de atunci imi tot apare Mouse Trap Example care imi tine mouse-ul blocat intr'o fereastra mica de tot.
Va rog ajutati-ma si spuneti-mi cum il pot scoate de tot din calculator, singura posibilitate de a accesa mouse-ul este de a baga programul acela in bara.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP.Aici debifeaza programul, apare un l mic si click Apply -> OK
Acum intra in Start -> All programs -> Startup si aici tot la l mic da-i click dreapta -> Delete. Daca nu merge, ii schimbi locatia il redenumesti si apoi ii dai ->Delete. Dupa toate astea da un restart si dispare.
...si lasa-te de hackuri!
Bafta!