| Laura a întrebat:

1. Am văzut mai demult un film, parcă "litere fatale" (nu vorbesc de "numere fatale") în care era vorba despre un criminal, care omora oameni care aveau initiala numelui, la fel ca initiala prenumelui, la fel ca initiala oraşului din care erau. Şi parcă la început arătau o fetita care se întorcea de la şcoala, şi o chemase un străin într-o maşină (dacă nu încurc filmele). Ştie cineva cum se numeşte filmul?
2. Am mai văzut un film cu un virus fatal (nu e "America în carantină") în care nu ştiu unde şi cum erau nişte oameni, şi la un moment dat au aflat că este un virus fatal în aer, şi s-au împărtit în două grupuri, unul dintre grupuri nu a supravietuit, deoarece erau prea multi, şi nu ştiu cum deranjau iarba de pe un câmp, şi de acolo venea virusul. Din celălalt grup, nu mai supravietuiseră decât o femeie, un bărbat, doi băieti şi o fetită. Pe parcurs, băietii au murit, ştiu ca unul a fost împuşcat de cineva. La un moment dat erau unii într-o maşină, şi era o gaură în ea, şi şoferul a ştiu că nu mai e cale de scăpare, şi s-a sinucis, intrând cu maşina într-un copac. Şi spre sfârşit, femeia şi bărbatul erau în aceiaşi casă, dar îi separau un perete, şi credeau că or să moară şi îşi ziceau cât de mult se iubesc. Cum se numeşte?

2 răspunsuri:
| Laura explică:

Nu, nu e ăla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2. Quarantine thinking