| Maniax a întrebat:

A aparut un film 4D la CinemaCity... vreau sa stiu ce e in plus fata de filmele 3D?

3 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Imagine tridimensionala proiectata simultan din mai multe proiectoare pe un ecran special. Ochelari 3D.Sistem audio performant( sunet reprodus pe mai multe canale de sunet). Boxe incluse in fiecare scaun in parte, pentru senzatia de apropiere totala.Scaune care se misca,aluneca pe spate, coboara usor in fata, vribreaza concomitent cu actiunea.Stropi cu apa, jeturi de aerce vin din scaunul din fata ta sau pe sub scaun asa incat sa le simti la picioare( dau senzatia de miscare). Arome, miros, fum.Nelipsitele bule de sapun.

| Piersicutza01 a răspuns:

Cel mai tare e 6D e super se misca scaunu vezi 3D te stropeste cu ceva in fata, pe la gat ti se misca ceva e super crede-ma Funda plss?