| Tentacle111 a întrebat:

Sunt cumva camere de supraveghere la CinemaCity? Vreau sa merg la Anabelle 2 cu un prieten si el are 17 ani ( filmul e interzis minorilor ). M-am gandit sa iau 2 bilete cu taicamiu si colegul meu sa isi ia pentru alt film. Filmele incep la aproape aceeasi ora. Si cand suntem pe coridor inainte sa intram in sala facem schimb, taicamiu se duce la filmul prietenului meu si respectiv invers. Ce ziceti?

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu te stresa, cat timp dai banii nimeni nu zice si nu verifica nimic.
La filme de +15 erau in sala copii sub 10, ani, nu le pasa, nu verifica nimeni.
Eventual cumperi tu doua bilete singur fara el, si cand mergeti la film te asiguri ca nu are nici un document la el.
Dar mai mult ca sigur nu o sa fie cazul.

| aXy99 a răspuns (pentru OldSoul):

Ba va fi cazul, te asigur.
Sunt si filme la care este permisa intrarea alaturi de parinti.

| aXy99 a răspuns:

Ia 2 bilete fara amicul tau, daca te intreaba ca persoana pentru care ai luat bilet e majora zici ca da, apoi te duci inspre sala, astepti putin, intre timp vine si el si intrati. Sau ai putea sa il iei impreuna cu tatal tau, el sa plece si amicul tau sa vina cu tine.

| Xdreaper21 a răspuns:

Tu esti major in ***
Poti sa iei bilete pentru el in mm
(Raspuns la caterinca dar serios esti major poti lua pentru el si sa raspunzi de posibilele traume psihice)

| aXy99 a răspuns (pentru Xdreaper21):

Traume psihice? Filmul asta nici +15 n-ar trebui sa fie laughing

| Xdreaper21 a răspuns (pentru aXy99):

Stiu dar asa zice legea