| readdevil a întrebat:

A vazut cineva serialul 11.22.63?
Ce parere aveti despre el?
Personal, este unul dintre cele bune seriale vazute de mine vreodata. Sfarsitul pe langa faptul ca a fost incredibil aproape m-a facut sa plang.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Destul de reușit,într-un fel,având un subiect interesant,cu o călătorie în timp,bine cu un scop precis (de a împiedica asasinarea lui J.F.K),iar cănd apare și o poveste de dragoste,ca cea dintre Jake & Sadie,secretă pentru un timp,tragică la final (în acea buclă temporală) și care pare și destul de verosimilă,nu (mai ales că trebuie să stea si omul o vreme pe acolo,până se va confrunta cu Lee), devine și mai captivant și plăcut în același timp.Mi-a părut rău de Mia și de Bill, iar până la urmă, scopul este atins, președintele salvat, dar ce urmează apoi, cumplit...totuși există remediu, greșelile se mai pot repara încă, iar sfârșitul chiar impresionează, Sadie este în viață și după acel speech, în timp ce dansează, ea pare să-și amintească că l-ar fi întâlnit cândva.Frumos,l-am văzut când a apărut și mi-a plăcut mult, dar un pic așa, impresia de atunci s-a mai estompat. Știi ce poți să mai vezi, o altă mini-serie Ascension (2014) care este inspirată de Proiectul Orion, care a existat în realitate, sub administrația lui J.F.K
P.S. Poți să citești și romanul lui Stephen King:JFK 11.22.63 și iarăși poți să mai vizionezi Cell (2016) care este o ecranizare a romanului Cell by Stephen King

1 răspuns:
| Ecaterina2016 a răspuns:

Nici nu am auzit de el dar m-ai făcut curioasa. Mie ca seriale îmi plac Game of Thrones si Hannibal pacat ca nu au mai făcut sezonul 4 sad