| AlexRăzvan531765 a întrebat:

Am filme cu terminatia mkv si trebuie sa le trec pe stick sa le vad pe TV. Acum problema e ca Tv-ul nu citeste mkv. Si sa le convertesc in mp4 dureaza prea mult. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu ai ce face, trebuie sa convertesti in format recunoscut de TV.
Convertarea filmelor le poti face online, incarcandu-le aici:
http://video.online-convert.com/convert-to-mp4
La sfarsit descarci noile fisiere mp4, le copiezi pe stick si le bagi in TV.
Succes!;)

| yodarkofficial a răspuns:

Fa un convert online e mai rapid cred

| PainTech a răspuns (pentru yodarkofficial):

Din potriva. La un convert online vei fi :
1. Limitat la un filmuleț de maxim 15-20 minute.
2. Limitat de viteza de upload / download.

Singura soluție viabilă e un convert local, care oricum durează o veșnicie sau descărcarea filmelor in formatul dorit.