| cornculapte a întrebat:

Am nevoie de numele unui film pe care l-am vazut ieri la cinema. De fapt, din cate stiu, se numea "Winter Holiday", dar l-am cautat peste tot si nu il gasesc. Cea care ne-a adus filmul era o frantuzoaica si spunea ca filmul a castigat Leopardul de Aur la nu stiu ce festival de film.
Filmul era chinezesc si extraordinar de plictisitor. Partile cele mai interesante erau cand un copil de aproximativ 5 ani ii spunea bunicului sau ca vrea sa fie orfan, cand bunicul ii spunea de multe ori "be quiet or your uncle will kick your ass" si cand un alt baiat ii spunea prietenei sale ca e proasta si de o frumusete medie si ca nu are sanse s-o mai iubeasca altcineva in afara de el. In rest, film secat de replici, de actiune, nu avea nimic.
Sunt curioasa sa citesc rezumatul filmului, sa vad care era de fapt ideea, pentru ca eu n-am prins-o. Daca aveti vreo idee despre ce film ar putea fi vorba, va rog sa ma ajutati. Multumesc.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catal pe net