| DeusCorrupti a întrebat:

Am nevoie de o listă de anime-uri care merită văzute, undeva pe la 10-15, dar nu copiate de pe net, ca pe acolo m-am uitat destul si nu mă ajută dacă nu au fost "testate" de altcineva.
Ceva gen Another (horor), sau Attack on titan, si câteva psihologice gen Monster sau cel mai cunoscut, Death Note.

7 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Kiseijuu
Toukyou kushu
Shiki
Hellsing
Umineko no naku koro ni
Deadman wonderland
Zetsuen no tempest
Durarara
Darker than black
Code geass
Psycho pass

| stefy_6374 a răspuns:

Yu-Yu Hakusho, Elfen Lied, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Durarara, Steins; Gate, Gintama.
Da, mai ales Gintama.

| neca a răspuns:

11. Steins; Gate
10. ghost hound
9. GetBackers
8. FLCL
7. gurren lagann
6. From the New World
5. fate zero
4. Neon Genesis Evangelion
3. daily life of highschool boys
2. Serial Experiments Lain
1. kino's journey

| Platinumus a răspuns:

Salut, am sa iti spun doar din cele mai bune pe care le-am vizionat personal si le recomand, din experienta mea de otaku veteranwinking poftim cateva care imi vin acum:

-Mirai Nikki
-Btoom!
-Sword art Online
-High school of the dead
-Sankarea
-Zetsuen no tempest
-Tokyo Ghoul
-Blood-C
-Blood lad
-Shiki

| QueenCoffee a răspuns:

-Tokyo ghoul
-Shiki
-Vampire knight
-Akame ga killl
-Code geass
-Zankyou no terror
-Higurashi no Naku Koro ni
-Future diary
-Hell girl
Sper ca te-am ajutatwinking

| Alexrocks a răspuns:

Well this is my favorite ones:
Bleach,Tokyo Ghoul,Akame Ga Kill,yu yu hakusho,Fullmetal Alchemist Brotherhood,Soul Eater,Seven Deadly Sins,Dead Man Wonderland,A no Exorcist,Hellsing,Black Bullet Kurozuka, Hunter x Hunter, Gintama, Black Lagon, and manyyyyyy anothers...

| realisticword a răspuns:

Elf Lied, Fairy Tail...Alt ceva nu mai stiu. Sper ca te-am ajutat