| Popmusic a întrebat:

Am o alta nelamurire:cine este Madara Uchiha(din Naruto Shippuden)? Dupa cate am observat eu... Ceva are legatura cu Tobi din Akatsuki si cu Obito, prietenul lui Kakashi, ma rog, cel care face parte din echipa lui Yondaime/Minato.Sau eu cred ca Obito nu a murit cu adevarat, ci Obito este Tobi.Am dreptate? Si cine e Madara?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este obito prieten lui kakashi

| 2B a răspuns:

Buna!
Povestea dintre Madara si obito este urmatoarea:Obito a fost prins intre pietre,madara l-a salvat, si la vindecat pe obito! Dupa ce obito a fost complet vindecat, a plecat pentru ca rin si kakashi aveau probleme, dar nu avut destula putere, asa ca s-a folosit de Un corp cu fiinta si constinta facut de madara.Acesta sa unit cu el si s-a folosit ca tip armura. Dupa ce obito a ajuns la cei 2. A vazut in direct cu kakashi o omora pe rin(asta nu prea am inteles De Ce? ). Tobi a aflat ca numai impreuna sharinganul isi poate folosi toata puterea.(rin si kakashi au fost atacati de niste shinoby din satul cetii,obito i-a omorat pe toti, folosindu-se de armura facut de acel personaj. Dupa obito s-a intors la madara! Si impreuna au conceput un plan,(spunand:ca in lumea acesta, exista numai ura, gelozie, razbunarea, razbunarea se naste prin iubire!)In concluzie ei au vrut sa creeze o lume mai buna.Numai ca imediat dupa asta, madara a murit dar inainte de asta, a folosit ultimele puteri pentru a transfera o mica parte din corp unuei creaturi, spunandu-i ca el a ca mana lui dreapta. Daca vrei am sa-ti explic si cum s-au format akatuki.
Baftawinking

| iulyluvy a răspuns:

Auzi nu ai nevoie sa stii.ca nu e real. si domna care ii interpreteaza voceacaut-o pe net

| panciu2000 a răspuns:

Tobi este Obito, iar Madara este mort.

| mathe13 a răspuns:

Tobi este Obito doar ca si-a schimbat numele.Madara l-a salvat pe Obito de sub pietre. Uita-te la Manga Naruto.

| naruto_8177 a răspuns:

Madara si obito sunt aceeasi persoana si madara este de fapt danzou