| UnleashedPsycho a întrebat:

Am văzut acum câteva luni un film în 3 părţi despre o familie care supravieţuieşte celui de-al doilea război mondial. Nu ţin minte prea multe detalii pentru că nu am văzut decât ultima parte complet şi mi-a fost greu să-mi dau seama exact de la ce pornise totul.
Ştiu că aveau două fete, una din ele parcă plecase de acasă cu soţul ei, de care divorţează până la urmă. Mai ştiu că la un moment dat s-au închis într-o cameră din casă şi au stat acolo câteva zile. Tatăl fetelor era arestat şi lăsat să plece aproape tot timpul, cred soţia lui l-a înşelat. La un moment dat au plecat în Franţa şi locuiau într-o casă prin apropierea unei plaje.
Nu ştiu dacă am nimerit toate detaliile. Mă opresc la atât pentru că mi-e frică să nu încurc cu alte filme.
Oricum, are cineva vreo vagă idee în legătură cu numele filmului?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e Inglourious Basterds