| aaaro a întrebat:

Am vazut un film cu o mama care a pus anunt in ziar ca isi cauta un prieten pentru fata ei.
Mama posteaza anunt in ziar si numarul ei de telefon. Fiica ei primeste mai multe telefoane de la necunoscuti si nu stia de ce. A aflat mai tarziu (parca a vazut ea anuntul in ziar). Si era un baiat care se amuza cu prietenii lui dupa ce au vazut anuntul si aia l-au pus s-o sune... Si parca s-au intalnit (nu imi amintesc exact).

Imi puteti spune cum se cheama filmu? Nu e Because I Said So.
Mersi mult.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îmi amintesc ceva, e cel in care mama dă anunt la un ziar, în numele fiicei, sa-i gaseasca un eventual sot, corespondeaza pe email cu el, se potrivesc de minune, aproape ca se indragostesc pe net, il chemă acasa (intre timp isi anunta fiica care ramane bulversată ca trebuie sa-si ia in serios "rolul" si sa se dea drept Ea autoarea scrisorilor). Cei doi nu se potrivesc deloc, in schimb mama ei e indragostită de el in tacere. La final, ramane mama cu el, iar fiica isi gaseste pe altcineva. Era o comedie romantica. Asta e?

| aaaro explică:

Aaa, nu cred. In filmul meu, tipul, cand a vazut cu prietenii sai anuntul in ziar au inceput sa rada. Si parca a sunat-o, nu imi amintesc exact.
Stiu ca era blonda tipa si se tot intreba de ce o sunau foarte multi barbati.