| waXonwaXoff a întrebat:

Am vazut vara aceasta un film parca pe prima tv in care era vorba de o facultate.In aceea facultate intr-o zi un profesor a murit iar unul dintre colegii lui care fusese polititst ii ancheta cazul.Imi aduc aminte ca profesorul care ii ancheta cazul avea o bicicleta veche care i-a fost furata de un pusti.
Ce imi mai amintesc e ca profesorul (mort) murise din cauza unei portocale otravite.Am vazut filmul pe la inceput dupa care am adormit.

Stiti cum se cheama filmul?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cristi_8211 a răspuns:

Nu este pe prima... iti mai amintesti cum incepe titlul filmului: litera! daca da il gasesc usor, sau un nume apropiat...

| waXonwaXoff explică (pentru Cristi_8211):

Ba este pe prima, mi-am adus aminte cum se cheama "Crima pentru incepatori: Facultatea te omoara/: MURDER 101 COLLEGE CAN BE MURDER"
multumesc ca mi-ai sugerat asta cu "inceputul, litera" mi-am adus aminte repede.Iti dau funda ca mi-ai raspuns.Mersi!

3 răspunsuri:
| Cristi_8211 a răspuns:

Filmul este alb negreu cumva...

| waXonwaXoff explică (pentru Cristi_8211):

Nu e alb negru, e color nu am niciun punct de reper, niciun actor nimic.Nu stiu cum se numeste nici prima litera.