| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru pentru a gasi un film despre care insa nu stiu foarte multe informatii. In principiu este vorba despre o mama care si-a dat copilul spre adoptie,unei familii care mai avea un copil. Parintii adoptivi nu i-au mai permis sa il vada pe micut, care a pierdut legatura cu mama sa pe cand avea doar 6 ani. Dupa multi ani, cred ca 19 daca imi aduc bine aminte,mama se hotaraste sa il caute pe fiul ei,sa afle care este acum viata acestuia,insa descopera ca e murit in copilarie. Apoi sunt aratate in film secvente cu cel mic,cand era persecutat si supus la rele tratamente de catre parintii adoptivi,pentru ca mai apoi sa se constate ca a murit din cauza unei lovituri puternice,nu a peritonitei,cum a vrut sa se creada la inceput. O alta parte a filmului pe care o retin este accea ca mama naturala a copilului intenteaza proces,iar acolo vin martori care incep sa povesteasca despre drama micutului.
Altceva nu imi mai amintesc,din pacate. Daca va suna cunoscut scenariul, astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Da, sună cunoscut scenariul... Filmul a apărut pe lume deodată cu mine și se numește „A Child Lost Forever: The Jerry Sherwood Story" - Fiul pierdut.
http://www.imdb.com/title/tt0103954/
Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Diabolique):

Buna,multumesc mult pentru raspuns! Este filmul pe care il cautam!

| Diabolique a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce. Seară faină!

4 răspunsuri:
| kitten95 a răspuns:

Toate telenovelele cubaneze in care plodu` ala nu moare. ce naiba, nu ne uitam la toate filmele voastre. fii atent pana la sfarsit sau uita`te la program pe net 8-)

| anonim_4396 explică (pentru kitten95):

Buna seara, Carmen! Multumesc pentru timpul acordat si totusi am o intrebare:Ai citit macar o singura data informatiile date de mine inainte sa raspunzi? Nu este vorba despre nici o telenovela "cubaneza" ci despre un film, intre aceste doua noutiuni fiind totusi o mica mare diferenta! Am rugat sa raspunda persoanele care au auzit despre film sau care macar au idee despre acest subiect. Data viitoare, fa-ne tuturor un bine si nu mai da raspunsuri eronate!