| anonim_4396 a întrebat:

As dori, daca se poate, rezumatul de la filmul "Dupa dealuri". Un link sau chiar un rezumat facut de voi. Nu vreau descrierea primei parti a filmului, adica doar subiectul principal. As vrea sa stiu cum incepe, ce se intampla, si cum se termina.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu mici abateri, este mult mediatizatul subiect al mortii unei calugarite de la Manastirea Tanacu.
Nu e genul de film de actiune ca sa-ti pot povesti ce se intampla, pas cu pas.
Intra pe cinemagia.ro si cauta acolo filmul, ca aia dau si un scurt rezumat.

| TheAce a răspuns:

Nu inteleg de ce doresti sa iti facem noi spoiler. Pai daca iti facem spoiler ce motiv mai ai sa te uiti? Filmul e practic docu-drama unei calugarite ucise prin exorcizare la Manastirea Tanacu si a relatiei ei cu o alta ex-calugarita care isi doreste sa o scoata de la manastire. Recomand sa vezi filmul.