| marya81 a întrebat:

Buna as vrea un filme gen,,trei metri deasupra cerului",adica romantic

4 răspunsuri:
| SERIALS a răspuns:

2 filme italienesti romantice despre o fata de 18 ani ce se indragosteste de un barbat de 37 ...Prima parte se numeste,, Iartă-mă, dacă-ţi spun, te iubesc!/Scusa ma ti chiamo amore''(2008) [Este un film despre dragoste si pentru indragostiti, un film care folosesc citate din ganditori celebri si imagini dintr-o Roma contemporana. Personajele principale sunt Alex si Niki. El - 37 de ani, seful unei echipe de succes care lucreaza in domeniul publicitatii, e parasit de curand de iubita sa, Elena, pe care o ceruse in casatorie; ea - 17 ani, eleva in clasa terminala a unui liceu din capitala. In urma unui accident de circulatie raman "lipiti" unul de celalalt, traind clipe de neuitat, pana in momentul in care reapare Elena, cerandu-i iertare si inca o sansa...] si,, Iarta-ma, vreau sa ma casatoresc cu tine/Scusa ma ti voglio sposare''(2010) [Scusa ma ti voglio sposare este continuarea filmului aparut in 2007, Scusa ma ti chiamo amore. In rolurile principale are aceeasi actori.
Alex si Niki se intorc din vacanta indragostiti mai mult ca niciodata. Insa Alex trebuie sa plece sa lucreze pentru o noua publicatie si Niki sa studieze la Universitate. Alex hotaraste sa se casatoreasca cu ea, dar nu stie cum sa ii spuna. Decide sa ii faca o surpriza frumoasa, ducand-o la Parigi. Dupa ce au cinat la un restaurant si au mers la discoteca, Alex o duce sa faca un tur cu vaporul, unde apare scris "Scusa ma ti voglio sposare". Niki, emotionata, accepta si incep pregatirile pentru nunta. Dar acum incepe greul, pentru ca Alex este mereu la lucru, iar surorile ei o streseaza, vrand sa o ajute, dar nu reusesc. Un baiat tanar, pe nume Guido, va incerca sa o faca pe Niki sa il tradeze pe iubitul ei. Vom vedea ce se va intampla pana la urma, daca cei doi reusesc sa se casatoreasca sau nu.]

| Crazydyana a răspuns:

Chiar va aparea si a treia parte a filmului 3MSC?

| patricia_1074 a răspuns:

Multumesc!

| Sill17 a răspuns:

Laguna albastra 2 love struck