| LionelJosh a întrebat:

Cand eram mai mica am vazut un film politist/psihologic pe care mi-as dori foarte mult sa il revad. Era vorba despre un copil pe nume Josh(singurul nume pe care il tin minte) care este repit deoarece tatal sau nu a venit sa-l ia la timp. Protagonista filmului este o femeie(nu ii stiu numele) politist/detectiv care incearca sa-l gaseasca. Se indragosteste de un tip care o ajuta.Eu am vazut doua parti si in a doua este descoperit rapitorul si stiu ca i se da drumul copilului dar la sfarsit se da de inteles ca o sa mai urmeze o parte. n-am vazut-o. Sunt multe detalii mici cum ar fi pe tot parcursul filmului o voce ii urmareste pe protagonisti si manevreaza din umbra trimite scrisori anonime si incearca sa ii insceneze iubitului protagonistei(punansu-i labuta de iepure de la haina copilului la el in casa) rapirea acestuia. Tin minte o fraza din ce spunea vocea aceea,, priveam si radeam...si-l aveam pe josh,,. Ma rog pe parcursul filmului mor oameni si tin minte ca sunt descoperite niste cadavre intr-o biserica sau asa ceva...Va rog cine ma poate ajuta. Dau funditahappy

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Filmul se numeşte Night Sins(1997)-Păcatele nopţii, ecranizarea unui roman de Tami Hoag.Cartea mi-a plăcut mai mult,e un thriller complex,filmul simplifică foarte mult acţiunea,elimină personaje, e totuşi OK dacă n-ai citit romanul...A fost pe Pro Tv acum câţiva ani, era cu Valerie Bertinelli(agenta FBI) şi Harry Hamlin(şeriful de care se îndrăgosteşte). Puştiul din film se numea Josh Garrison. http://www.cinemagia.ro/filme/night-sins-pacatele-noptii-13106/.Din păcate nu găsesc niciun trailer pe nicăieri.

2 răspunsuri:
| LionelJosh explică:

@aqualuna
multumesc mult iti meriti funditawinking

| Mariella a răspuns:

"whisper" http://en.wikipedia.org/wiki/Whisper_(film)? [ nu m-am uitat la trailer sa vad ce se intampla, ca mi-au dat lacrimile numa din ce am citit( mie mi-i frica de chestii de genu), dar mi se pare ca seamana cu ce ai cerut tu...]