| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Buna! Ce parere aveti de filmul The Green Mile 1999? Cel cu tipul de culoare uriaas, care avea puteri supranaturale mai exact facea oamenii bine. Eu cred ca am plans 3 ore cat a tinut.laughing Daca inca nu l-ati vazut il recomand din suflet. La fel si Miracolul din celula 7

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O capodopera.
Geniali Tom Hanks și Michael Clarke Duncan (tipul de culoare). Ultimul drum al celor condamnati la moarte cu scaunul electric, una dintre cele mai violente torturi din istorie, legala la vremea respectiva.
Nu arata decat latura inumana a oamenilor, cruzimea, prostia pentru ca in final John era nevinovat si totusi el a cerut sa fie executat chiar si dupa ce a dezvaluit adevaratul faptas (Wharton) care le omorase pe cele doua fetite.
Probabil omenirea nu merita un asemenea om minunat, iar "Cel de Sus" a decis sa isi ia cadoul inapoi daca a vazut ca nu e binevenit.
Povestea are si un final fericit. Mr. Jingles (soricelul) era in viata si la fel ca si Paul (Tom Hanks) au primit viata neobisnuit de lunga pentru un om si un soarece, asta datorita puterii vindecatoare a lui John.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe lista de filme de văzut într-o viață

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A fost un film frumos, foarte frumos, un film pe care il recomand uneori.
Insa nu am plans la el, eu plang la altele, poate chiar mai... putin triste laughing

| relian a răspuns:

Titlul in engleza pentru miracolul ala din 7 stii cumva care este?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru relian):

Ce zici de "Miracle in Cell No. 7"  ?
https://www.imdb.com/title/tt2659414/
cel putin asta gasesc, eu nu am auzit de filmul ala pana cum!

| relian a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nu stiu nu am vazut filmul asta, dar nu cred ca te da pe spate, asta pentru ca e japonez sau asiatic ceo mai fi.
Nu se compara nimeni cu americanii nici la filme laughing nu stiu ces astia de unde stu sa faca filme sau cum fac, dar altii ca ei pe lumea asta nu-s, indiferent cear zice unia, nu se apropie de americani nimeni nici macar la glezne laughing

| GeorgianaDiaconu explică (pentru relian):

Imi poti explica ce ai vrut sa spui?!? Am gresit ca am spus Miracolul din celula 7? Asa cum spun toti romanii?!laughing)

| GeorgianaDiaconu explică (pentru Zuzu1991):

Eu ma refer la cel turcesc. " Lingo Lingo " gen laughing

| relian a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Nu ai gresit nimic, doar voiam sa caut filmul sa vad si eu, iar unde iau eu filme, trebuie cautat dupa titlu original, ca de scriam miracolul de la celula 7 nu imi gaseste nimic,de aia am intrebat titlu original in engleza sau ce titlu original a avut filmul ala.
Far e ok a fost altcineva care a spus,am cautat,am gasit, e film japonez sau asiatic, nu-s curios, de aia nici nu am mai sps nimic.
Filmu ce ai aratat tu este f bun, sincer nici nu stiu cum de am omis, ori nu am vazut filmul ala atunci cand a fost in 99 sau 2000.

| GeorgianaDiaconu explică (pentru relian):

Nuuuu! Ai incredere, cauta Miracle In Cell.No 7 2019, e un film turcesc si nu o sa iti para rau. La cel Japonez nici eu nu m-am uitat, insa asta aparut in 2019 turcesc e... fara cuvinte

| GeorgianaDiaconu explică (pentru Zuzu1991):

Miracle In Cell No.7 2019, e filmul turcesc. E minunat

| relian a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Daca e turcesc e clara laughing mie nu prea imi plac telenovelele

| GeorgianaDiaconu explică (pentru relian):

Nu e telenovela, crede ma. Nu se compara cu nimic din serialele turcesti de pe Kanal D. Uita te, merita.

| relian a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Nu ma uit deal dreacu laughing mai ales ca ai zis tu sa ma uit, nu imi plac filmele siropoase, in sf sincer nu-s curios de seriale turcesti.Si pe aici pe unde sunt eu nu am vazut sa dea pe nicaeri seriale sau filme turcesti, indiene, nici pe Netflix, nici pe altundeva.

| relian a răspuns:

Mda uite filmul asta nul vazui,nu stiu cum de mia scapat laughing Ai plins spui tu,nu-i chiar asa de tragic,sau trist,dar este f bine facut,totu este un film bun.
Unde is aia ce zic ca americanii is aia prosti habar n-au de nimic laughing,uite ca asta uitasem,americanii is si cei mai buni la facut filme de orice gen.
Nimeni in lumea asta,nici o tara nu se apropie de ei nici macar de un deget laughing
Da astea filme,asta e ceva in genul altui film,na ca imi scapa numele, ala ce la fel povestea el, iar tipa avea mintile pierdute si la final mor si ala e tare de tot, am uitat acum numele

De miracolul de care spui nici de ala nu stiu, cineva mi-a aratat ceva dar e facut de japonezi, o sa verific maine sa vaz care e treaba.

| StrongHeart a răspuns:

Eu nu plang decat la filme cu catei.Adica mi-au lacrimat ochii putin cand am vazut "A Dog's Purpose" de exemplu.