| Melly_7895 a întrebat:

ce parere aveti despre filmul"Orphan"? cel mai ""impresionant""raspuns primeste fundahappy

Răspuns Câştigător
| upssss_4824 a răspuns:

Nu m-am astepta ca acest film poate ajunge la acest nivel. In mod normal, nu ma asteptam ca un film de groaza poate sa fie si foarte impresionant.
Echipa de filmare a facut o treaba minunata, precum si scrisul, fotografierea, conducerea, turnare... aceasta este o echipa de succes.
Sunt foarte multumita in general.
Nu exista nici o scena dezgustatoare, prea sangeroasa sau cu chestii cu fantome, cu toate acestea veti simti tensiunea puternica peste tot.
Am fost de fapt cuprinsa de groaza imensa atunci cind ma uitam la film, insa mi-a placut.
'Orphan' este cu adevarat un film de groaza minunat, care este plin de suspans si teroare pura, pot sa spun si ca povestea este originala, unica si foarte creativa. Acesta cu siguranta a fost un film de groaza decent, excelent si mai presus de toate standardele. Distributia a fost alesa perfect, si m-am gindit ca, pentru o tanara actrita americana, Esther a facut o treaba fantastica pentru ca ea ne-a aratat ca poate fi frumoasa un minut si cruda in urmatoarul.Acest copil de plumb Esther uimeste intr-adevar prin faptul ca are doar 12 ani este cu adevarat demn de mentionat. Vera Farmiga si Peter Sarsgaard ca parinti sunt teribili.
Orfane este un film de groaza care va lasa si va impune pe dumneavoastra sa va rugati pentru personajele din jurul lui Esther.

2 răspunsuri:
| Mihaela a răspuns:

Pai, mie mi s-a parut foarte tare! happy
A avut un final neasteptat, si asta conteaza cel mai mult!
Toata parerea care ti-ai facut-o in 2 ore, se duce de rapa in 2 minute, cand aflii ca de fapt nu e adevarat ce ai crezut tu! A fost de groaza, chiar daca, practic, nu a fost nimic S. F, sau ceva care ar trebui sa "nu existe". Ne-a venit o colega noua la scoala, si seamana foarte mult cu Esther! laughing Acum ii spunem Esther! Prima data cand am vazut-o, am fost socata de asemanare!
Sper ca te-am ajutat! Pa-pa!

| marett16 a răspuns:

Am vazut filmul si e foarte reusit.Are multa tensiune, suspans. Dupa mine filmul a fost destul de crud acele scene care au fost destul de multe.Scenariu e exceptional iar secretul lui Esther m-a socat. De aceea e bine ca intre un sot si sotie e bine sa comunici si sa se inteleaga reciproc iar cand adopti un copil e bine sa ii stii trecutul.