| cotincotin a întrebat:

cine urmareste serialul dr house? vreau un sinopsis petru seria, l pe net nu am gasit decat in engleza. Vi se pare bun.cate sezoane are? fundabig grin

Răspuns Câştigător
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Este un serial genial, serialul meu preferat.
Are 8 sezoane şi ultimul episod a apărut acum câteva luni.
În mare e vorba despre Gregory House, un medic excepţional specializat în diagnosticarea pacienţilor, însă cu mari probleme în a socializa, "suferind" de cinism, mizantropie, şi cu ironia şi sarcasmul fiindu-i forme de umor preferat, şef al departamentului care-i poartă numele specializării, şi de asemenea, şef al unei echipe formată din 3 medici:
Dr. Allison Cameron, Dr. Robert Chase şi Dr. Eric Foreman, cu care rezolvă cazuri aparent bizare.
House beneficiază şi de un bun prieten, doctorul oncolog James Wilson, şi de un "inamic de moarte", decanul spitalului Princeton Plainsboro unde profesează House, Dr. Lisa Cuddy, existând între ei un adevărat joc de-a şoarecele şi pisica.

2 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Dap,serialul e super.Are 8 sezoane, si serialul se concentreaza pe Dr.Gregory House, seful departamentului de diagnostificare(asta e un cuvant?big grin).El este practic un Sherlock Holmes al medicinei(personajul chiar este bazat pe Sherlock, stau si la aceeasi adresa), la care toata lumea apeleaza cand nici un alt doctor nu ii poate vindeca. Ceea ce ma impresioneaza pe mine este faptul ca House nu incearca niciodata sa fie un erou si nu ii pasa daca pacientii chiar se vindeca.Tot ce il intereseaza pe el este misterul. Puzzle`ul. Dupa ce descopera ce este in neregula cu pacientii, el se plictiseste, si trece la urmatorul caz.Chiar merita sa te uiti la serial...

| Mdea721 a răspuns:

Buna! Serialul este foarte bun...Are mai mult de 7 sezoane oricum...Il poti viziona pe Vplay cu subtitrare in limba Romana