| anonim_4396 a întrebat:

Eram copil cand am vazut un film cu Sylvester Stallone. Stiu ca la un momendat tragea cu un arc cu sageti, si cand i s-a terminat sagetile a inceput sa traga cu gaini! Era o comedie! Cine stie cum se Cheama filmul? multumesc anticipat. primul raspuns corect declarat castigator!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Filmul se numea Hot Shots.In rolul principal juca Charlie Sheen.Era o parodie dupa originalul Rambo cu Stallone.

regis
| regis a răspuns:

Mai exact este vorba despre Hot Shots II, care a rulat la noi sub numele Formidabilul II, fiind o parodie dupa mai multe filme, nu doar dupa Rambo. Faza cu gainile parodiaza una dintre cele mai cunoscute scene din filmul Robin Hood - Prince of Thieves, cu Kevin Costner, scena preluata si in videoclipul piesei I do it for you (Bryan Adams) si bineinteles in trailerul oficial al acestui film, foarte celebru la inceputul anilor '90.
Este cel putin la fel de haioasa insa si prima parte din Formidabilul, merita vazuta, iar daca iti place genul iti recomand si un film mai vechi - Top Secret. Pe cele trei le consider o subcategorie aparte a comediilor, nu stiu exact ce le face speciale, dar parca e un alt gen de umor.

| aikman01 a răspuns:

Nu era cu el... filmul se numea Hot Shots si era parodie dupa filmul cu stalone happy
funda?