| panter a întrebat:

Buna ma numesc cristina simi plac mult animele si as vrea sa ma uit la niste anime romantice cu personaje frumoase daca stiti spuneti-mi va rog

Răspuns Câştigător
| Rosaria a răspuns:

Asa, sa incepem: Mermaid Melody sezoanele 1 si 2(Pure), Tsubasa Reservoir Chronicle, Neo Angelique Abyss, Kamikaze Kaito Jeanne(printre preferatele mele dintotdeauna), Mamotte Shugogetten, D.N.Angel, Princess Tutu, Tokyo Mew Mew, Giinban Kaleidoscope, InuYasha, Kaito Saint Tail(desi vei avea grele incercari in a gasi episoadele, daramite si in calitate buna...). De asemenea, nu stiu daca ai incercat sa citesti manga, dar daca ai disponibilitatea, ai putea vedea cum e. Mangafox e un bun motor de cautare, si acolo, dar nu numai, poti alege categoriile si genurile pe care doresti sa le citesti. Sper ca ti-am fost de ajutor!

5 răspunsuri:
| Adryana a răspuns:

Buna.Anime-uri care imi plac (romantice) : Bokura ga ita, Lovely complex, Vampire knight, Vampire knight guilty. Vizionare placuta!

| TorenT a răspuns:

Asa, sa incepem: Mermaid Melody sezoanele 1 si 2(Pure), Tsubasa Reservoir Chronicle, Neo Angelique Abyss, Kamikaze Kaito Jeanne(printre preferatele mele dintotdeauna), Mamotte Shugogetten, D.N.Angel, Princess Tutu, Tokyo Mew Mew, Giinban Kaleidoscope, InuYasha, Kaito Saint Tail(desi vei avea grele incercari in a gasi episoadele, daramite si in calitate buna...). De asemenea, nu stiu daca ai incercat sa citesti manga, dar daca ai disponibilitatea, ai putea vedea cum e. Mangafox e un bun motor de cautare, si acolo, dar nu numai, poti alege categoriile si genurile pe care doresti sa le citesti. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| NuConteazaShinee a răspuns:

Sunt sigur ca ai vazut nana poate ti a placut mai mult sau mai putin dar poti incerca si skip beat,tsukuhime, princess lover, nyan koi etc le gasesti pe www.anonimtv.com unde is foarte multe serii anime traduse in Romana

| Unnoticedful a răspuns:

Salut! Ai putea incerca NANA, Paradise Kiss, Nodame Cantabile, Shuffle, Shugo Chara, Kaleido Star, Vampire Knight (ooo, daa...Vampire Knight...:X), Gravitation (e cu gay, dar e interesant), Rosario + Vampire, Inuyasha, Full Metal Panic (e putin cam militar, dar e si romanticbig grin), Fruits Basket, Kilari, Honey and Clover, Slayers, Bleach, Chrono Crusade, Blood +, Povesti cu fantome (asta e mai mult de groaza si comedie, dar e si putin, foarte putin romantic), Spirala, Kamichu, Blue Gender (asta e cam hentai). Eu ti-am zis doar cateva, iti dai seama ca sunt foarte multe. Sper sa te fi ajutat cu ceva. Funda?big grin

| Gabry_3854 a răspuns:

O sa-ti dau cateva exemple, dar depinde de ce-ti place tie.
*Elemental Gelade
*Ultra Maniac
*Maburaho
*Tokyo Mew Mew
*Zero no Tsukaima
*Onegai Twins
*Romeo+Juliet
*La Corda D’oro
*Da Capo
*Vampire Knight
*Lovely Complex
*Maid Sama