| intrebareReply a întrebat:

Buna ma numesc Patrick si am 16 ani, si momentan sunt la tatal meu in Paris...Ieri a aparut filmul Planeta Maimutelor in avanpremiere si eu am vrut ff mult sa ma duc dar el nu m-a lasat pentru ca nu am vrut sa o iau si pe sora mea cu mine ea are 14 ani(P.S:astept filmul asta de 5 luni sunt cinefil big grin), si de atunci nu am mai vb cu el si ii suparat pe mine.Ce sa fac ca sa ma lase sa ma duc singur sau in cel mai rau caz cu varul meu?

Răspuns Câştigător
| littleblackgirl a răspuns:

Explica-i faptul ca ai asteptat acest film jumatate de an si ca e o poveste mai complicata (chiar daca nu este neaparat), ca mai mult ca sigur nu este pe gustul surorii tale mai mici deoarece este un sf psihologic si nu are rost sa o mai ei si pe ea (bani in plus, ea nu s-ar distra oricum). Poate reusesti asa. Bafta!

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

E important prin a incepe cu scuzele de rigoare. tue sti cel care doreste ceva, tu trebuie sa fi primul care lasa de la tine. Daca singura conditie ramane aceea de a merge cu sora ta, iti recomand sa te gandesti care e prioritatea tahappy.

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

Pai, evident ca inceteaza cu supararea, daca tot vrei sa pleci happy Explica-i totul asa cum este, sunt sigur ca te va-ntelege )) Bafta!