| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fanii serialului The Vampire Diaries in ep 21 sezonul 2 cand damon a hranit-o pe elena cu sangele lui si klaus a omorat-o de ce nu a devenit si ea vampir sau de ce nu a murit? Aceasta este singura faza din serial care nu am inteles-o. Cine imi explica primeste

Răspuns Câştigător
| dkidda a răspuns:

Pentru ca damon, tatal elenei si cu ceilalti au facut o vraja ca sa traiasca elena si sa moara tatal ei.nu stiu exact cum.dar ceva in genul a fost.

3 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Pentru ca Bonnie a facut o vraja la dorinta tatalui Elenei in care daca moare Elena, ea sa invie si in locul ei sa moara el.

| Artemisia a răspuns:

Elena nu a murit atunci cand Klaus i-a baut sangele.Nu a omorat-o.I-a baut un pic din sange, aceasta a lesinat, dar apoi s-a trezit. Daca murea, atunci se transforma in vampir, pentru ca ea, inca avea sangele lui Damon in organism.
Deabia astept al treilea sezon din TVD. Apare pe 13 septembrie.Sunt curioasa sa vad ce se intampla, acum ca Stefan a plecat, lucrurile o sa fie putin mai interesantehee hee

| koko1497 a răspuns:

Daca ai fost atenta, dupa ce a facut Damon, Jhon s-a dus la Boonei, care se afla cu Jaramy cautand o vraja, si Jhon si adus aminte de o poveste foarte veche, dar adevarata, care spunes ca un copilera sa moara iar mama lui cu ajutorul vrajitoarei Emily a putu sa ii dea viata, iar ea a murit. Asa a facut si Jhon cand Elena s-a trezit el am murit. Si pentru Kryssy, Elena chiar a murit nu a lesinat, pentru c daca ea nu murea Jhon nu ar fi, urit. Iar sangele lui Damon in organismul ei nu a fost de folos din cauza vrajei facuta de Bonnei. Si abia astept sesonul 3!:X:X:X