| Nutescudaniel a întrebat:

Buna seara stimati domni si distinse doamne si domnisoare!
Ma numesc Daniel Nutescu si am foarte mare nevoie de ajutorul domneavoastra!

In urma cu foarte multi ani, am vazut un film, iar de ceva timp il tot caut pentru a-l revedea.
O sa va dau niste detalii in baza carora sper ca macar cineva dintre dumneavoastra imi va putea spune numele filmului.

Sa incepem:
Filmul incepe cu o fata care alearga prin padure urmarita de mai multi indivizi;
Urmatoarea secventa pe care mi-o amintesc este momentul in care fata respectiva este gasita moarta de catre sotul sau iubitul ei, nu imi amintesc exact, acela fiind momentul de cotitura al filmului. Cuprins de durere si de dorinta de razbunare acesta pune geaca de piele pe el, scoate shotgun-ul din dulap, deschide un garaj vechi din care scoate o masina clasica americana, cred ca era un Charger negru si pleaca la vanatoare.
Urmatorul si ultimul detaliu pe care mi-l amintesc este urmatorul: la un moment dat il prinde pe unul din criminali care mergea cu motocicleta, dupa ce il accidenteaza, il leaga pe acesta de motocicleta care avea scurgeri mari de combustibil, ii da un fierastrau, lasandu-l pe acesta cu doua optiuni, sa-si taie piciorul si sa traiasca sau sa moara inevitabil din cauza exploziei!

Mentionez ca actorul principal este brunet sau saten, nu imi amintesc exact.

Sper din tot sufletul sa ma poata ajuta cineva, raman profund indatorat.

Va multumesc anticipat, iar din partea mea, toate cele bune!

Răspuns Câştigător
| EmanuelT a răspuns:

Mad max(1979)?

| Nutescudaniel explică (pentru EmanuelT):

Mulțumesc, il voi revedea cu placere!

| EmanuelT a răspuns (pentru Nutescudaniel):

Vizionare plăcută!