| YukiChan a întrebat:

Am o intrebare: Stiti vreun film englezesc foarte bun legat de viata unor oameni. Poate sa fie drama, romantic numai sa nu fie actiune cu impuscaturi si de astea. Mersi mult! :* :X Funda + Vot!

Răspuns Câştigător
| ChristinaO a răspuns:

Pai,Mandrie si Prejudecata e britanic si e chiar foarte frumos.Eu am vazut varianta din 2005 si mi-a placut la nebunie(:

6 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Am văzut recent "Chalet girl". -> http://www.youtube.com/watch?v=LYkVRi5Vuq8 E şi dramă, şi romantic, are şi puţină comedie... Mie chiar mi-a plăcut.

| TorenT a răspuns:

Primul la care ma gandesc e Harry Potter(care e 100% britanic, inclusiv actorii, producatorii, locurile de filmare). De asemenea A Clockwork Orange merita.

| Rosaria a răspuns:

Un film romantic, simpatic, cu tineri i pentru tineri: Angus, Thongs and Perfect Snogging(asta e titlul, daca imi amintesc eu bine). Sper sa iti placa. Vizionare placuta!

| Klepto a răspuns:

The English Pacient http://www.imdb.com/title/tt0116209/
Daca esti fata si-ti plac povestile de dragoste, o sa-ti placa.

| S7ukiGirl a răspuns:

"The virgin of Juarez!"
E de drama, dar e foarte bine-facut filmul!
Sa-l vezi si sa-mi zici parerea ta!
Pupici!