| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema: dupa ce downloadez un film cu subtitrarea acestuia, il deschid in vlc media player si imi arata toate diacriticele(ă,â,ț, ș), iar cand il copii pe un stick si il introduc in televizor( http://www.compari.ro/televizoare-c3164/samsung/ue32eh40 03-p105266641/ acesta e) nu imi apar diacriticele ș si ț.Ce pot face?

1 răspuns:
| MCG a răspuns:

Nu mai folosii diacriticele findca televizorul nu le citeste...I-a BSPlayer findca el descarca automat subtitrari cand pornesti un film si el le i-a fara diacritice!winking