| phantom2k a întrebat:

Buna TPU as dori si eu mai multe exemple de animeuri de dragoste cu scene de sarutari nu m-am uitat de mult la anime si mi-a venit cheful sa ma uit big grin chiar daca sunt baiat imi plac mult aceste animeuri de dragoste deci va rog sa nu radeti de mine tongue

Răspuns Câştigător
| Bєshka a răspuns:

Nana
itazura na kiss
romeoxjuliet
Special A
Hanasaku Iroha
Vampire Knight Guilty
Black Rock Shooter
Ghost Hunt
Kaze No Stigma
Keion!
Katekyo Hitman Reborn
Kôkyô Shihen Eureka Sebun
Angel Beats!
Rosario + Vampire
Beelzebub
Cardcaptor Sakura
Kuroshitsuji
Code Geass
Paradise Kiss;
Full Metal Panic;
Vampire Knight;
Kimi Ni Todoke;
Toradora
Kioshyro to towa no sora
Kaichou wa maid sama

2 răspunsuri:
| saku970 a răspuns:

Buna!
-Itazura na kiss (o fata din liceu se indragosteste ajunge sa locuiasca cu baiat iubit dintr-o coincidenta, devin un cuplu o sa aiba si un copil)
-Bokura ga ita (o fata de liceu se indragosteste de un baiat, dar fosta iubita a baiatului muruse deci el inca nu vroia o reletie dar pana la urma au devenit un cuplu si dupa este povestea lor, cum merg la intalniri si altele)
-Lovely complex (in liceu era un baiat foarte scund si o fata foarte inalta porecla lor fiind Stan si Bran, fata ajunge sa se indragosteasca de baiat dar baiatul nu vrea sa fie cu ea deoarece vrea sa ramana prieteni ca inainte dar la un moment dat o sarut, i-ar apoi devin un cuplu)
-Kimi ni todoke (o fatra rusinoasa se indragosteste de baiatul care a ajutat-o sa se integreze in colectiv dar ea nu stie cum sa ii spuna dar pana la urma ei devin un cuplu deoarece si baiat o iubeste, devin cuplu abia in sezonul 2)
-Special A(un baiat este intotdeauna locul 1 iar fata locul 2 din cauza asta fata o ia ca pe o rivalitatate dar baiatul mereu oi ajuta cand are nevoie deoarece baiatul de fapt o place, in ultimul ep. este un sarut)
-Kaichou wa maid-sama (un baiat si o fata se cunosc, baiat mai mult isi "bate joc de ea" dar el de fapt o place, un sarut se intampla tot in ultimul ep.)
-Kyou koi wo hajimesu (din nou OVA, de data asta 2 si sunt superrrr exista si manga daca esti amatoare de manga te sfatuiesc sa citesti manga,o fata se indragosteste de un baiat "rau" dar acestia reusesc sa devin un cuplu in ova este vb decat despre Craciun, dar in manga, multe alte chesti)
-Boku wa imoto ni koi o suru (asta este decat o OVA dar este fantastica povestea :dragoste si romantism, un baiat se indragosteste de sora lui, iar acestia formeaza un cuplu, dar baiat pleaca la o universitate in Tokyo ca sa nu ii faca rau surori lui, deoarece erau frati si.nu era bine sa fie un cuplu)
-Zero no tsukaima (aici e complicat este cu magie si din astea dar cert este ca Louise s-a indragostit de Saito si ei se iubesc, o alta fata incearca sa il i-a pa Saito si tot asa nu am vazut inca tot, astept sa fie traduse )
-Shugo chara (o fata se indragosteste dar baiatul iubeste pe altcineva ei petrec timp impreuna pentru a distruge ouale X.in fine trebuie sa te uiti ca sa intelegi...baiatul se indragosteste de ea,si se pare ca cealalta pe care o iubea era cainele lui, si pana la sfarsit cred ca intr-un fel devin cuplu)
-Ginban Kaleidoscope (o fata patinatoare,o sa aiba ca prieten un spirt, un baiat care a murit intr-un accident de masina,ea se indragosteste de el dar el trebuia sa plece pana la urma, dar ea a castigat un concurs dala impartant cu ajutorul lui)
-Gravitation (un baiat se indragostestre de un baiat, ei trec prin multe si ajung a fi un cuplu de gay)
-Inuyasha (asta este cu demoni in urma cu multe secole o fata din prezent ajunge acolo accidental, deoarece ea era urmasa din zilele noastre a celei mai mari preotese de pe atunci, ea din greseala distruge giuvaierul sacru, si lasa sa evadeze un juumate om jumate demon care vroia giuvaierul pentru el dar giuvaierul era distrus asa ca au mers impreuna sa caute toate bucatil, pe drum isi fac prieteni si dusmani, iar Kagome si Inuyasha o sa ajunga sa se iubeasca)
-Vampire Knight(o fata este indragostita de un vampir dar de fapt si ea este vampir decat ca vampirul din ea era adormit.acesta este trezit de vampirul pe are ea il iubeste, Kaname, si isi aduce aminte ca ei sunt frati, dar sunt meniti sa fie sot si sotie...la vampiri nu prea conteaza asta...si la sfarsitul sezonului 2 ei pleaca impreuna intr-o calatorie)

| Bєshka a răspuns:

Mersi de fundahappy