| Boldea_Ady_1996 a întrebat:

Bună, TPU! Aveam de gând sa fac un maraton de fne cu niște prieteni, și eu fiind organizatorul, voiam sa pregătesc și niște filme vechi. Mi-am amintit de un film cu 2 fete care pleacă la Paris și una avea un tata care lucrase în armata sau ceva de genul asta, nu știu cum sa explic. Știe cineva la ce film ma refer? Mulțumesc anticipat.

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E filmul Taken(2008) așa cum a spus @Andrei, in primul răspuns de aici. Poți viziona și Passport to Paris (1999), un film relaxant și frumușel, tot cu doua fete la Paris.
Îți mai dau niște titluri. dacă tot faci un maraton de filme: Bad Samaritan (2018) In the blood (2014), Down a Dark Hall (2018), Havana Darkness (2018), Overlord (2018) etc

| Andrei663 a răspuns:

Taken?

| conaltura09 a răspuns:

Cred ca te referi la filmul ala cu Liam Neeson "Taken", cand fata lui e rapita undeva in Paris.

| alwaysandforever1234 a răspuns:

Nu cumva te referi la "Teroare în Paris"?