| هوراس a întrebat:

Buna TPU... big grin as vrea sa imi dati un link cu un film in care arata cum a creat dumnezeu lumea, cum s-a luptat cu satan, cum au pacatuit adam si eva, cum l-a aruncat afara din rai dumnezeu pe satan si totul big grin funda :X

4 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Deci vrei un film in care arata ca Dumnezeu a creat toata lumea din nimic, dar a avut nevoie de pamant sa il creeze pe Adam si de coasta lui pentru a o face pe Eva? Sau ca Noe e pus in barca lui cateva milioane de specii de animale care nu s-au mancat intre ele? Sau ca Dumnezeu Tatal l-a trimis pe Fiul lui, adica pe Iisus care e tot el, pe pamant pentru a ne feri de el? Cauta la sectiunea "filme pentru gradinita".

| M25M a răspuns:

Nu stiu daca este film insa citeste cartea.
Stii cum se spune cartea nu se compara cu filmul. Toate cele bune!