| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

imi puteti spune cateva seriale coreene in afara de

Plaiful kiss
Youre beautiful
Heartstrings
Boys over flower
sa fie romantice si daca puteti va rog sa le descrieti pe scurt
Funda pentru cel mai bun si rapid raspuns

Răspuns Câştigător
| ShawolSkehehdanfdldi a răspuns:

1.To the beautiful you- Goo Jae Hee este o fata nascuta in Coreea, dar care s-a mutat in America. L-a vazut pe Kang Tae Jun la o competitie sportiva de sarituri in inaltime, iar acesta a devenit idolul ei. Cand Tae Jun si-a luxat glezna si a vrut sa renunte la sarituri, Jae Hee s-a intors in Coreea si s-a dat drept baiat pentru a intra in scoala lui Tae Jun. Aici se imprieteneste cu Eun Gyeol, care ii va fi primul prieten din scoala. Dupa afla ca va sta in camera cu Tae Jun si de aici continua ^^
2. The Heirs- Tan este cel de-al doilea fiu al grupului Empire, care este in America(ar trebui sa mentionez ca este un fiu ilegitim, dar nimeni nu stie asta, decat familia). In Coreea, la familia lui lucreaza o menajera muta, care are doua fiice: Cha Eun Sang, care locuieste cu ea si inca o fata care este in America si care le minte ca are o viata luxoasa. Cand fata din America le trimite mesaj sa ca se casatoreste si are nevoie de bani, Cha Eun Sang nu accepta sa-i trimita prin posta, asa ca pleaca sa-i duca ea. Acolo afla ca sora ei ducea o viata mizerabila. Sora cea mare ii fura banii, iar Cha Eun Sang ramane singura in America, fara bani, fara a sti engleza. Se intalneste cu Kim Tan, iar el o invita sa stea la el, pana se va intoarce in Coreea. Cei doi se indrogstesc, dar Kim Tan era logodit cu Rachel. Eun Sang se intoarce in Coreea cu ajutorul unui prieten foarte bun, Chan Young. Kim Tan se va intoarce acasa, unde va afla ca Eun Sang locuieste in casa lui si incepe povestea de dragoste.
3. Medical Top Team- Dr. Park este un doctor extraordinar, care a lucrat la o clinica foarte buna din America, insa acum lucreaza la o mica clinica din Coreea, unde trateaza pacientii pe gratis. La o prezentare a proiectului,, Medical Top Team'' se intalneste cu profesoara Seo, medic chirurc la spitalul Kwanghae(sper ca scriu bine) cu care se contrazice in privinta bolii unei femei. Starea unei fetite de la clinica unde lucreaza Dr. Park(fetita era ca o fiica pentru. Dr. Park, deoarece mama ei o parasise) se agraveaza si trebuie sa o duca la spitalul Kwanghae. Profesoara Seo trebuia sa o opereze, dar nu o va face pentru ca il va opera pe fiul presedintelui. Disperat, Dr. Park cere sa o opereze el pe Bawi(fetita). Pana la urma directorul Han accepta si este impresionat de modul in care opereaza Dr. Park, asa ca ii propune sa intre in Medical Top Team, deoarece spitalul are nevoie de un medic ca el. Ar trebui sa mentionez ca in timpul operatiei presedintelui se complica situatia, iar Dr. Park intervine si il salveaza.
Astea 3 sunt preferatele mele, dar sunt mai multe. Eu le vizionez aici:
http://serialeasiatice.net/index.php

P.S. Nu stii cat m-am bucurat cand am vazut intrebarea asta. Ador sa vad ca exista asa multi oameni care iubesc Coreea

3 răspunsuri:
| inna28mary a răspuns:

Legendele Palatului-Printul Jumong.L-am urmarit de mult si nu mai stiu exact in mare parte despre ce era vorba, dar iti garantez ca o sa iti placa.