| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

imi puteti spune despre ce este vorba in serialul coreean Boys over flower? eu am urmarit primele doua episoade si am auzit ca fata ramane pana la urma cu liderul F4 (nu mai stiu cum il cheama ), iar eu voiam sa ramana cu blondul ala

imi mai puteti spune va rog si cum vi s-a parut acest serial? Funda pentru cel mai bun raspuns

6 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Boys Over Flowers este un serial japonez de dragoste. Makino Tsukushi este o fată săracă intrată la liceul Eitoku Gakuen cunoscut pentru copiii cu părinţi foarte bogaţi. Şcoala este condusă de un grup numit F4 sau Flower 4 care e format din 4 băieţi, cei mai bogaţi dintre toţi. Tsukushi primeşte un avertisment de la F4, ceea ce înseamnă că întreaga şcoală se întoarce împotriva ei. Ea decide să le declare război sperând să îi facă să îi dea pace. Liderul F4, Domyoji Tsukasa, se îndrăgosteşte de ea, dar ea e îndrăgostită de un alt membru al aceluiaşi grup, Hanazawa Rui.

| ryuu a răspuns (pentru Seepty):

Hey! Permite-mi sa te completez.
Serialul "Boys Over Flowers" (titlu original: Hana Yori Dango), are la baza manga-ul cu acelasi nume "Hana Yori Dango", publicat incepand cu anul 1992. In `96 a inceput difuzarea primului episod anime.

Cred ca ea se referea la varianta Coreeana, cea din 2009. Dar, nu are importanta, este aceeasi poveste cu adaptare diferita. big grin

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru ryuu):

Dap, de varianta coreeana ziceam

| Majestyero a răspuns:

De ce ai vrea sa ramana cu "blondul ala" el i-a intors spatele fiind indragostit de modelul acela in tot acest timp "liderul F4" a avut grija de ea si i-a fost mereu alaturi.

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru Majestyero):

Si liderul ala s-a purtat urat cu ea la inceput
iar blondul ala asa cum ii spui tu a avut grija de ia cand liderul o facuse de ras in fata unei multimi de oameni
si in plus, este actorul meu preferat si se numeste Kim Hyun Joong sa stii