| direcșănăr a întrebat:

Merita vazut filmul The Exorcist? Adica mai bine spus pe cat e de vechi pe atat e de infricosator? Daca mai stiti alte filme de genul asta va rog sa imi spuneti dar sa fie ceva de care mai multa lume nu a auzit nu ca The Grudge sau altele.

Răspuns Câştigător
| δεάδℓλκιss a răspuns:

The Exorcist e un film bun. Depinde de varsta... Singurul lucru pe care pot sa il spun e ca fata aia are un machiaj bun...
Alte filmee
Paii NatureSelf. Cred ca filmul se numea The fourth cand (Al patrulea tip/fel. O sa intelegi cand o sa te uiti la el) si nu mi se pare de groaza. Revenim.
Filme de groaza thinking
Saw ( toate seriile)
si de aici depinde de tinee...sunt doua feluri de filme horror :
1. Cele de tip Gore, cu scene pline de sange si scarboase si tot felul cu un psihopat ( de cele mai multe ori ) care omoara din placere, fara niciun motiv intemeiat
2. cele psihologice, care pur si simplu baga spaima in tine, afectandu`ti psihicul. Asta e domeniul meu.
The Others e un film superb de genul asta.
Cum am spus mai sus, The fourth cand nu prea e de groaza
Desi are multe scene sangeroase, saw e un film psihologic. Il ador pe Jigsaw, pentru felul sau de a fi, adica motivul pentru care chinuie oamenii ( majoritatea murind dupa metodele de indreptare aplicate )
Tacerea mieilor ( The silent of the lambs )
Silent hill si cam atat...
Hope you will enjoy themwinking

3 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

E aiurea rau filmul.plictisitorrrrr, nu se merita.

| NatureSelf a răspuns:

Uite unul the 4 cand, paranormal activity.

| alex1818 a răspuns:

Filmul merita vazut, e interesant si daca esti atent/a la el o sa te sperii.