| AngelWhatt a întrebat:

Buna TPU
Stiu ca am vazut la televiszor mai demult un film despre un avion care a picat in munti (ningea) iar supravietuitori cautau in avion dupa mancare, haine si cadavrele le-au scos afara si iau asezat in linie. Ziua urmatoare au observat ca unele cadavre au disparut si tot asa pana au mai ramas cateva cadarvre (5-6) si ei nu mai aveau ce sa manance si au hotarat sa manance dintr-un cadavru.Era si un monstru (cred ca Yeti) care lua cadavrele dar a mai luat si din supravietuitori.
Stiti cumva cum se numeste filmul? DAAAAUUUU FUNDA!happywinking

4 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu era un documentar? Cazul a fost real. S-a prabusit prin anii 80 in muntii anzi un avion, iar cei 11 supravietuitori au decis sa manance cadavrele ca sa supravietuiasca. Dupa cateva saptamani au fost salvati. Taiau fasii de muschi si le consumau crude, ca de foc n-aveau... Dar nu era nici un Yeti. pretty morbid, nu?

| eviltwinnn a răspuns:

Demnul zapezii, titlu original Yeti: Curse of the Snow Demon
Imdb: m.imdb.com/title/tt0896585/

| Mediocre a răspuns:

Mai stiu eu un film cu un avion care a cazut in munti si ningea, dar nu e cu Yeti thinking Se numeste The Grey si e genial! Cei care nu au murit in accident, incearca sa supravietuiasca, ninge, mai sunt si lupi pe acolo si sunt mancati unul cate unul. :]

| TobyLikeBoy a răspuns:

The Grey