| alexfelea a întrebat:

Cum se cheama filmul ala in care se prabuseste un avion undeva in munti inzapeziti si supravietuitorii cauta disperati sa traiasca si sa aiba provizii, adapostindu-se in ce a mai ramas din fuselajul avionului, dar pana la urma ultimii supravietuitori ajung sa se manance intre ei. Din cate stiu, pana la urma supravietuieste unul care pleaca de acolo si mai tarziu da de verdeata si zona mai calda. Astept raspunsuri, multumesc

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Cu echipa de rugby care se prabuseste in Anzi?
"Alive" adica http://www.imdb.com/title/tt0106246/

| alexfelea explică (pentru Leocerba):

ASTA ESTE FILMUL! mltumesc mult ca l-am gasit!

8 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Serialul "Lost" este in genul amintit de tine. Dar filmul nu imi vine in minte.

| alexfelea explică (pentru costyn162):

Nu este acesta filmul, in plus, nu se aseamana cu descrierea facuta de mine

| costyn162 a răspuns:

Stiu..insa este tot cu un avion si cu supravietuitori incercand sa ramana asa. Ti-am propus serialul ca recomandare.

| Leocerba a răspuns (pentru costyn162):

Costyne, in Lost se mananca ăia, dar mai la figurat, asa...ca s-avem si noi un conflict acolo dar in povestea din Alive supravietuitorii accidentului i-au mancat la propriu pe cei decedati. Unul dintre supravietuitori, ulterior, ca tot s-a apucat de mancat oameni si a capatat ceva experienta, a candidat la alegeri pentru preşedinţia Uruguay-ului. Sigur, umbra mea de ironie poate nu-si avea rostul, momentele au fost absolut reale si dramatice in Anzi.

| alexfelea explică (pentru Leocerba):

Multumesc mult pentru aceste raspunsuri, site-ul acesta este intr-adevar, minunat!

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Cunosc și eu unul...cu un avion prăbușit undeva în pustietate pe timp de iarnă. Numai i-au mâncat lupii înainte să înceapă să se mănânce între ei. :(
http://www.imdb.com/title/tt1601913/
"The Grey" (2012).

| Leocerba a răspuns (pentru alexfelea):

Alexfelea, despre povestea asta prietenii mei de pe TPU au mai vorbit pe undeva... daca doresti poate reusesti sa dai de subiectul cu avionul prabusit in Anzi.