| SbMbNcSmlPcrD a întrebat:

Care credeti ca este mai frumos? Animeul SAO(Sword art online)sau Zero no Tsukaima? Uitati cum facem.O s-a vedem ce voturi sunt pentru fiecare in parte si primul care a raspuns dintre toti corect primeste funda.Raspundeti din inima nu o luati la ghicite.

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Sword Art Online.Deşi nu am văzut cel de-al doilea anime, am auzit de el şi pare interesant.Dar SAO mi se pare mult mai complex, şi palpitant de asemenea.Iar povestea este foarte bună, unică..adică cui nu i-ar plăcea să trăiască într-un joc?

2 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Nu l-am vazut pe al doilea, dar SAO m-a dezamagit. In comparatie cu alte anime, acesta, desi a fost aclamat ca un anime excelent, s-a dovedit mediocru. Are idei bune, dar sunt prost folosite si anime-ul in sine tinde spre un gen de anime care nu va putea niciodata sa fie altceva decat mediocru.
Dupa cum am spus, nu am vazut Zero no Tsukaima, dar stiu genul de anime, iar personal un anime din genul asta nu poate fi altceva decat mediocru, asa ca dintre cele doua, SAO macar are niste idei mai interesante, chiar daca sunt prost folosite.

P.S. Spun astea cu o experienta de aproape 600 de anime.

| MaliciousDeath a răspuns:

SAO.Ma rog, din celalalt am vazut doar un episod...si e ok povestea.O sa-l continui cand voi avea timp. Oricum, grafica e mai misto la sao...si povestea e ceva mai realista.