| MytyKoste a întrebat:

Care e anime-ul/personajul vostru preferat? Imi plac foarte mult anime-urile chiar daca am o varsta destul de inaintata.
As aprecia daca ati scrie in raspunsul vostru si varsta(sunt curios daca asta influenteaza si preferintele).

Răspuns Câştigător
| perenasop a răspuns:

Heii amice chiar daca ai varsta inaintata nu inseamna ca trebuie sa renunti la ceea ce iti place big grin.
Eu am 12 ani dar imi plac cel mai mult cele SF love struck, Romantic, Comedie in speciallaughing(one piecelaughing )
De unde sa incep...
1.Naruto,Naruto Shippuden(toate personajele imi plac big grin)
2.Death Note ( Light, Riuuzaky sau L si Ryuk)
3.Vampire Knight ( Yuki Kuran,Kaname Kura, Hanabusa Aido, Shiki Senri)
4. Lovely Complex(Risa-chan si Otani -kun big grin)
5.One piece(Luffy)
6.Inuyasha(Inuyasha,Kagome )
7.Fruits Basket(Yuki-kun,Honda-san,Kyo-kun,Ayame-kun, Shigure-kun, Momichi-kun ...intr.un cuvant toti imi placbig grin)
8. Kampfer(Natsuru-san)
Astea sunt anime-urile care imi plac foarte mult.eu le.am pus intr.o ordine aleatorie. Pentru mine toate acestea ocupa locul I in inima mea :X.

PA!

21 răspunsuri:
| Aisha a răspuns:

Am 13 sunt fata si imi plac animeurile mai ciudate, desi nu cred ca coincid gusturile. Lovely complex, Kissxsis, Ynuiasha (parca asa se scria laughing) Naruto, cam atat. Funda?

| ahlrh a răspuns:

Mi-au plăcut când era difuzat pe Jetix: Naruto.
Am 14 ani. (Mi-ar mai plăcea dacă ar apărea episoade noi)
Idolul meu era Sasuke happy

| bogdan_7896 a răspuns:

Naruto

| MytyKoste explică:

Vad ca in Romania Naruto e cel mai cunoscut...totusi daca ati urmari si alte anime-uri sunt sigur ca o sa aveti alta parerehappy

| MytyKoste explică:

19 ani nu e o varsta chiar inaintata eu am 27laughing...cat despre Naruto, nu este cel mai urmarit anime din lume.
In topul celor mai vandute manga din istorie e locul 5, in topul anime-urilor actuale e pe locul 2.Doar in putine tari din Europa e locul 1 si SUA atat.In Asia nici macar nu se apropie de locul 1.

| MytyKoste explică:

Sa nu crezi ca am o parere proasta de anime-ul Naruto...si mie imi place mult.Dar nu e preferatul meu.
Uite si topul din 2009... locurile 2, 3, 4 sunt "inactive", deci naruto cred ca o sa ajunga in maxim 2 ani pe locul 4.
http://www.aboxcafe.com/forums/showthread.php?t=14003
In acest moment Naruto cred ca a vandut 102 Milioane de copii...in timp ce One Piece a depasit 200.
O sa iti ofer si acel link daca il gasesc acum:)

| MytyKoste explică:

Acum am gasit Elenalaughing)...chiar nu stiam la ce nu ti-am raspunslaughing
Ti-am dat vot la toate intrebarile(din pacate fundita nu am cum sa iti acord, pentru ca intrebarea e din 15 Mai si am acordat atunci funditasad)
Referitor la anime si eu sunt "maniac", am vazut toate episoadele din Samurai X si multe din cele amintite de u.
Tot timpul am urmarit anime-urile subtitrate in limba engleza(in ultimi 2 ani le urmaresc in romana).
Samurai X si Death Note mi-au placut cel mai mult din lista enumerata de u...sunt si 2-3 pe care nu le cunosc, dar o sa le urmareschappy
Iti recomand si tie One Piece(sper sa nu te plictisesti la primele 40-50 episoade). Recunosc e putin plictisitor la inceput, dar o sa iti dai seama dupa mai multe episoade ce poveste fantastica are.
One Piece are peste 500 de episoadelaughing...si apare in fiecare saptamana 1.

| Mitsuri10 a răspuns:

Buna.Eu am 14 ani si imi place Fata Iadului(Hell Girl). Desi am crescut, tot ma mai uit.Personajul meu preferat este Enma Ai(cred ca asa se scrie).Dar imi mai plac si altele de genul:Blood+,Naruto, Kaleido Star, etc. Sper ca te-am ajutatwinking!

| Biank_8453 a răspuns:

17 ani - Tom&Jerry big grin hihihiii preferatii mei, mai ales Jerryhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunosc, nu m-am uitat la foarte multe animeuri in viata mea, deci nu prea am o parere avizata sa spun asa. Ai dreptate, Naruto este cel mai cunoscut la noi, insa sa stii ca acest lucru este valabil in toata lumea. Poate nu intamplator este cel mai vizionat.
Asa cum te asteptai, Naruto este si animeul meu preferat. Despre personaj...este dificil sa aleg insa in top 3 ar fi Gaara, Orochimaru si Naruto. Am 19 ani deci nu esti singurul cu o varsta inaintata laughing. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ziceam nu am o parere avizata. Te superi daca pui linkul cu topurile mentionate de tine? Sunt curioasa care ar putea fi numarul 1 si poate chiar am sa-l vizionez ca sa pot compara. Multumesc!

| DeeaUcideVisse a răspuns:

Pooi eu am 14 ani si imi plac foarte mult animeurile
am inceput sa ma uit pe la 7 ani si o sa ma uit in continuare
au fost foarte multe animeuri care mi-au placut dar in special a fost asta Death Nothe (singurul lucru care nu mi-a placut a fost ca a murit L Lawliet si ca i`a luat locul Nero ca L era personaul meu preferat )
apoi a fost si Soul Eater (FrankenStein, Maka, Soul)
Fata Iadului( aici au fost multe personaje diferite dar a fost un episod in care un tata si fata lui se opreau la un han condus de o fata care era ceva gen demon | acela a fost episodul meu preferat |
Nana e iar un serial cu o poveste draguta | imi place de Shin
Paradise Kiss ( de aici imi placeau toti laughing )
Inuyasha ( kikyo )
Ghost in the Shell - Stand Alone Complex (Maior Motoko )
Blood +
FullMetalPanic
FullMetalAltchimist
Kaleido Star
Povesti Cu Fantome( imi place de mața aia in care a intrat demonul)
Naruto
Lovely Complex (un serial la care am ras cu lacrimi)
Slayers
Shaman King (asta e primul meu anime | il ador )
mai sunt 50 de animeuri care imi plac`laughing dar nu mai am timp laughing

| SuperChocoCherry a răspuns:

Barbie Rapunzel sunt desenele mele preferate.in General cele cu Barbie.si imi place mult si cum sunt traduse si cum vorbesc personajele.am 13 ani! blushing

| MyGuardianAngel a răspuns:

Oh, MytyKoste, cum am ajuns sa discutam despre acelasi subiect! Uite, dupa cum stii eu sunt o maniaca chiar ciudata de anime-uri (poate mai bine disperata) si as dori sa-ti spun ca nu am niciun anime preferat, cu toate ca in Grecia am vazut un anime pe nume Samurai x: Rurouni Kenshin( pe care ti-l recomand sa-l vezi), eu ador orice anime( nota 10+ la toate), mai putin cele pentru copii de 18 ani( dar depinde, cum este realizat, deocamdata nu am vazut nici unul, ca nu am varsta potrivita) si daca tot doresti sa iti spun ce anime imi plac (cu toate ca imi plac toate in egala masura) din cele pe care le am vizionat mai des si am reusit sa le vad: Kuroshirsuji, Kuroshitsuji 2, Hell Girl, Samurai x, hack. Legend of the Bracelet Twilight, Elfen Lied, Higurashi no naku koro ni, Higurashi no naku koro ni rei, Higurashi no naku koro ni kai, Death Note, Umineko no naku koro ni, Hellsing, etc. am mai auzit si vazut multe anime foarte populare si superbe, dar voi face tot posibilul sa le vad pe toate( cu ajutorul site-ului de la blogul meu) si daca ai vrea sa stii eu din totdeauna ma gandeam sa-mi cumpar un laptop si sa realizez un site special cu toate anime-urile inventate pana acum cu subtitrare in toate limbile posibile(:)) ca sa vezi cat de maniaca si nebuna sunt dupa ele). Daca mai vrei sa stii, am 13 ani( implinesc pe 21 iulie) si imi permit sa ma uit la Death Note cu toate ca e un anime pentru copii de 17 ani si la altele, nu prea bune pentru varsta mea, dar eu m-am obisnuit cu din astea( rating-uti de varsta, yak!). Sper ca ma cunosti, sunt Elena, ceea caruia i-ai raspuns cu multa dragoste despre anime. Daca vrei sa ne intelegem, vizioneaza Kuroshitsuji si Kuroshistuji 2 http://www.animefreak.tv/watch/kuroshitsuji-english-dubbed-online-free http://www.animefreak.tv/watch/kuroshitsuji-ii-online, cel care-l l-am vazut in Grecia( sper sa iti placa) http://www.animefreak.tv/watch/rurouni-kenshin-english-dubbed-online-free http://www.animefreak.tv/watch/death-note-english-dubbed-online-free http://www.animefreak.tv/......nline-free http://www.animefreak.tv/watch/elfen-lied-english-dubbed-online-free http://www.animefreak.tv/watch/hell-girl-english-dubbed-online-free http://www.animefreak.tv/watch/hellsing-english-dubbed-online-free http://www.animefreak.tv/......nline-free http://www.animefreak.tv/......nline-free http://www.animefreak.tv/......nline-free ( cred ca le-am trimis pe toate care le am enumerat mai sus ) si daca mai vrei uite aici site-ul de unde am copiat anime-urile http://www.animefreak.tv/book si cel de la blogul meu http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php ( la asta gasesti doar denumirea si trebuie ca tu sa le gasesti pe google, te descurci). Referitor la varsta ta, nici sa nu te uiti la ea, fa si uite-te la orice, anime-urile sunt moderne, pentru toata lumea si sa stii ca chiar o fata pe nume Emilia care are 28 ani, a fost foarte curioasa, dupa ce i-am spus de anime. Nu te mahni cu varsta, uite-te la anime cat vrei! Si iti mai trimit un site in romana unde vei gasi poate si cele ce ti-le-am enumerat mai sus: http://anime.kage.ro/animelist.php in el ai si manga de la anime. Ne mai auzim si da vot si fundita ca doar eu cum ti-am dat, iar pana la urma am scris mult :))! In tot acest timp cat ti-am scris am ascultat ending-ul de la Hell Girl si mi-a dat mai mare pofta de anime http://www.youtube.com/watch?v=nUPpnHDwJ2Q, daca mai vrei sa discutam despre anime, baga-ma in adresa de mess( elenab_princess, adresa), ca doar discutam doar despre anime, ca asa si eu mi-am facut cont pe TPU, mai mult de dragul anime-urilor. Deci, nu uita, vot si fundita!

| MyGuardianAngel a răspuns:

Si inca ceva: please din tot sufletul, daca vrei sa te uiti la un anime, te rog nu-l viziona dublat, ci subtitrat, pentru ca e originalul in limba japoneza si e mai fain. Te rog, cred ca am dreptate ca, cu limba originala e mai frumos si natural. Asa si la site-ul pe care ti l-am trimis da subtitrat, ca iti da variante dublat si subtitrat. Vizioneaza-le pe toate in limba originala dublata. Fa asta pentru mine.

| MyGuardianAngel a răspuns:

Si personaje preferate? Elfen Lied ( Nana, Luchy), Kuroshitsuji( Sebastian Michaelis( bineinteles love struck ), Undertaker, Maryann, Finny, Tanaka, Ciel Phantomhive, Angela/Ash Bran, Angelina Durless, Agni, Prince Soma, Rachel Phantomhive, Grell Sutcliff, etc. (toate imi plac, toate personajele din oricare anime), Kuroshitsuji 2( Alois Trancy, Claude Faustus, Hannah, tripletii, etc.) Higurashi(Rena, Keichi, Mion, Shion, Takano, Rika, Satoko, Satoshi, etc.), Hell Girl( Enma Ai, tanarul( love struck ), femeia aia, batranul, etc.), hack. Legend of the Bracelet Twilight( Rena, Shougo, Balmung, Okha, Milleire, Aura, Hotaru, Sanjuro, Kamui, etc.), Samurai x( Kenshin, Misao&Aoshi( love struck ), Kaoru, Yahiko, Sanosuke, Yutaro, Tomoe, etc.), Death Note( L Lawliet( love struck ), Kira, Misa, Ryuk, Rem, Naomi, etc.), Umineko ( Beatrice( love struck ), etc.), Chobits( fetita aia cu parul lung, etc.). Oricum pe toate personajele le iubesc, din oricare anime( asta le promit). love struck love struck love struck love struck love struck, etc. Nu am reusit sa vad toate anime-urile posibile, dar daca o sa le vad sa-mi lasi timp 10 ore ca sa iti scriu pe toate love struck. Din cele pe care le-am vazut pana acum ti-am enumerat, insa nu prea le tin minte numele, dar sa stii ca pe toate le ador love struck kiss :d

| MyGuardianAngel a răspuns:

MytyKoste, vreau fundita si vot! Am scris mult! Chiar de ziua mea ma superi? crying. Dca nu, ma supar si fac urat! x-(

| MyGuardianAngel a răspuns:

De fapt, scuze, nu am vazut ce mi-ai scris acolo. Scuze. Oricum, multumesc.

| Banica_Violeta-Stefania_1998 a răspuns:

13 aproae 14 imi place gumball pfff ynuiasha(nu stiu daca se scrie asa) noruto liga dreptatii...bleach death note sakura
kaleido star
slayers
dark angel anime

| HECTOR_9502 a răspuns:

Eu am 15 ani si ma uit la urmatoarele anime-uri Naruto+naruto shippuden(personajul meu preferat) si Bleach. Am mai vazut si Death Note foarte misto. Aceasta e lista mea de anime-uri nu am timp sa ma uit la mai multe big grin

| AlexaIama a răspuns:

Buna.Am 15 ani si pot spuna c-am vizionat o gramada de animeuri.Si mie imi place mult naruto dar ador o multime de alte animeuri:Inuyasha,Vampire knight,Fruits Basket,Saiunkoku Monogatari,Kaleidostar,Kaleidoscop, Zombie Loan, etc.Sunt prea mult si nu pot sa le scriu pe toate.Sunt o fana a animeurilor si o fana manga in special cele de dragoste.Nu cred ca varsta conteaza daca iti place ceva.E un hobby super.>_